Výkon Hanáků v Generali Česká Cupu má vzestupnou tendenci. Potřetí v řadě totiž Olomouc bere všechny tři body, navíc se jí daří i střelecky - v těchto třech zápasech zaznamenala 13 gólů! „Myslím, že se naše hra postupně zlepšuje. První zápas s Hradcem doma nebyl úplně ono, teď už to má nějaké parametry. Myslím, že se zvedáme, ale rozhodně to nějak nepřeceňujeme,“ hodnotil výkon týmů útočník Lukáš Nahodil.

Proti Mountfieldu se Olomouci povedla zejména prostřední pasáž hry, v níž dala tři góly a svému soupeři odskočila na dvoubrankový rozdíl. „První dvě třetiny byly super, pak jsme si řekli, že nebudeme divočit a v prvních minutách tam měl Hradec dvě nebo tři přečíslení,“ pokračoval Nahodil. „Pak na konci... co k tomu říct? Necháme to být,“ komentoval závěr třetí třetiny.

⇒ Útočník Lukáš Nahodil

Hradečtí mají ve svém kádru řadu dobrých bruslařů, které si Kohouti museli neustále hlídat. „Oba Klímové, Perret... to jsou bruslaři jako blázen,“ potvrzuje dvaatřicetiletý hráč. „Jak tam jeli dva na jednoho, tak tam ze mě udělali kužel. Je hrozně těžké je bránit. Věděli jsme to říkali jsme si to před zápasem. Myslím, že se nám to dařilo je pochytat, dvakrát nám tam ale frnkli. Naštěstí to Honza pochytal a vezeme tři body,“ oddechl si.

Díky výhře v Hradci Hanáci stále živí naději na postup do vyřazovací části turnaje. Stačí jim k tomu, aby v posledním zápase základních skupin porazili Pardubice v základním hracím čase. Hokejisté však zatím klíčový zápas moc neřeší. „Ještě jsme to neřešili. Pobavíme se o tom v klidu zítra před tréninkem a po tréninku. Pak až nám to začne myslet ve čtvrtek před zápasem. Je ještě čas,“ řekl útočník s číslem 19 na zádech. Ačkoli se stále jedná o přípravu, zažije ve čtvrtek plecharéna důležitý zápas, který rozhodne o bytí a nebytí olomouckého týmu v Generali Česká Cupu. „Taková utkání nám dávají víc než přátelská, kde o nic nejde. Je to fajn, že se o něco hraje a má to nějaké grády,“ pochvaloval si turnajový model rodák z Třebíče.

Sám Nahodil první zápas proti Pardubicím nehrál, ale bedlivě ho sledoval na internetu. „Díval jsem se na to. Kluci hráli dobře, měli spoustu šancí, nedali góly. Pak jim Pardubice odskočily a už se do toho nedostali, aby otočili,“ zhodnotil výkon svých spoluhráčů. „Pardubice jsou hratelné. Mají kvalitní posily, ale je to soupeř, kterého můžeme porazit,“ věří do zápasu.

Lukáš Nahodil vloni ovládl tabulku střelců Hanáků a ve stejném duchu pokračuje i v nové sezóně. Zatím má na kontě 4 góly a je nejlepším střelcem Olomouce na turnaji. „Byla tam i hluchá místa, nebudu říkat, že je to pořád dobré. Kluci mi to krásně chystají a já jsem rád, že mi to tam padne,“ usmál se kanonýr. „Důležitá jsou ale vítězství.“