Když se cítíte v pohodě, odráží se to i ve výkonech, pochvaluje si atmosféru v týmu Lukáš Nahodil

Kristýna Nováková
O L O M O U C – Na začátku října to byly dva roky, co Hanáci oznámili novou posilu – z Komety přišel útočník Lukáš Nahodil. Třebíčský rodák skvěle zapadl do kabiny a postupem času se vypracoval na jednoho z klíčových mužů olomoucké hokejové party.

Ve své první sezóně (2018/2019) v dresu s kohoutem na hrudi se Nahodil uvedl 4 brankami a 6 asistencemi, které posbíral ve 30 zápasech základní části. V play-off pak v 7 zápasech zaznamenal 3 trefy a 1 asistenci. Loňská sezóna pak Lukáši Nahodilovi vyšla náramně, s 18 góly se stal králem střelců Olomouce a v tabulce bodování skončil druhý (18+17) a zařadil se mezi klíčové hráče týmu. „Určitě je za tím obrovská pomoc spoluhráčů. Na ledě nejsem sám a hrozně mi pomohla loňská sezóna s Klímou a Muskou. Sedlo si to všechno jak na ledě, tak mimo něj a hokej jsme si opravdu užívali,“ pochvaloval si. „Další faktor je prostředí. Kluk je takový rodinný a když se cítíte v pohodě, odráží se to i ve výkonech.“

⇒ Útočník Lukáš Nahodil

Ve střeleckém duchu odehrál dvaatřicetiletý útočník také přípravný Generali Česká Cup, v němž vsítil 4 góly a stal se tak nejlepším střelcem Hanáků. V novém ročníku TELH však Nahodil na svou premiérovou trefu zatím čeká, momentálně má na svém kontě bod za asistenci. Nutno však podotknout, že Olomouc před nucenou pauzou odehrála jen 4 utkání. Z nich si svěřenci trenérského dua Tomajko-Moták odnesli 6 bodů a jsou momentálně na 8. příčce. „Je to těžké hodnotit. Dva zápasy dobrý – vyhrálo se, dva špatný – prohrálo se. To je tak jediné, co se k tomu dá říct. Žádný zázrak ani propadák,“ komentoval úvod sezóny šikovný forvard.

V letošním ročníku si musel Nahodil zvykat na nové parťáky v útoku – Pavel Musil ukončil hostování a odešel do Plzně a Lukáš Klimek je od začátku sezóny ve stavu zraněných. Dva zápasy tedy hráč s číslem 19 na zádech odehrál po boku Rostislava Olesze a Jakuba Navrátila a dva vedle Jana Káni a Jakuba Navrátila. „Je to o tom vyhovět si s klukama. Myslím, že se to každým zápasem zlepšuje. Nejlíp se mi hraje s Klímou, ten je teď ale bohužel zraněný,“ posteskl si. „Mladí kluci přinesli do hry určitě oživení, jsou všichni šikovní, ale pořád je čeká spousta práce. Když na sobě budou pracovat, může je čekat výborná budoucnost,“ chválil své spoluhráče. „Přeji jim hodně štěstí, a hlavně pevné zdraví!“

⇒ Útočník Lukáš Nahodil v kladenském obklíčení

Těsně před pozastavením soutěže se v týmu Kohoutů potvrdila nákaza koronavirem, hokejisté a realizační tým tak zamířili do karantény a zatím tak nemuseli řešit problém se zákazem tréninku. „Teprve teď o víkendu nám skončila karanténa, takže my se teprve budeme scházet a dostávat nějaké informace, co bude následovat,“ potvrdil Nahodil. Zatímco někteří především mladší hráči si pobyt v karanténě zpestřovali hraním na herních konzolích, Lukáš Nahodil se věnoval své rodině. „Ani jedno mi moc neříká, mám půlročního syna a na takové věci nemám ani čas,“ potvrdil. „Svůj veškerý čas věnuji rodině a trávím ho s nimi.“

⇒ Útočník Lukáš Nahodil v zápase s Mladou Boleslaví

Soutěž je oficiálně pozastavena do 25. 10., vzhledem k navyšujícím se přírůstkům pozitivně testovaných ovšem není jisté, jestli se po tomto datu skutečně rozjede, případně jestli budou mít týmy udělenou výjimku pro trénink na ledě. Delší absence ledu totiž v rozjeté sezóně není nic příjemného. „Museli bychom to zvládnout, jiné řešení by prostě nebylo. Věří, že brzy po opětovném povolení tréninků by se tělo srovnalo s tréninkem a šlo by to,“ věří hráč, jenž letos v zápasech odehrál průměrně téměř 16 minut. Jestli se vzhledem k situaci nějak bude upravovat herní řád TELH nechtěl hokejista spekulovat. „Tuto otázku bych nechal povolaným lidem. Jsou za to placení a oni určitě rozhodnou nejlépe, jak to jen půjde. Já bych čistě jen hádal a to nechci,“ odpověděl.