„Ubojovaný zápas,“ oddechl si z úvodu. „Byla to taková obstřelovaná na obou stranách. Týmy se snažily puky nahazovat do brány, pořádně bruslit a věřit, že budou bodovat. Nám se to povedlo a jsem rádi,“ radoval se Jan Lukáš po těsné výhře.

⇒ Brankář Jan Lukáš

Právě on měl mnoho práce především v posledních minutách. „Předtím bylo bezvětří, ale pak začali hodně tlačit a bylo to hodně nepříjemné,“ uznal Lukáš. „Naštěstí jsme jejich šance uhasili a zvládli jsme to,“ dodal druhým dechem.

Brankář Olomouce se tak opět po delší době dočkal vychytaného vítězství. „Stoprocentně mi to pomůže. Když chodím do zápasů po delších pauzách, tak to člověk v sobě trošku má a není si někdy tak jistý, jak by byl. Když se boduje, je to o hodně příjemnější,“ liboval si.

Hanáci si tak i letos zahrají play off! „Určitě to byl náš sezonní cíl, že chceme minimálně do předkola. Tam se děj vůle boží a uvidíme, jak se nám zápasy podaří. Podle toho pak můžeme zhodnotit sezonu,“ zamyslel se olomoucký brankář.

„Chceme se na play off nachystat. Jsme si vědomi, že ještě musíme zlepšit naši hru. Snad to ještě doladíme…“ vyhlížel budoucí dny či týdny.

Jan Lukáš: Asi si nevybereme, koho bychom chtěli

Jako soupeř v předkole může být hned několik týmů. Jedná se o Liberec, Mladou Boleslav, Plzeň či Hradec Králové. „Já si myslím, všechny tyto kluby jsou špička ligy. Asi si nevybereme, koho bychom chtěli. Musíme se na ně pak připravit a snad je překvapíme,“ zavelel sedmadvacetiletý brankář.

Jan Lukáš je v současné době poměrně zarostlý. Je to příprava na play off? „Ne, já jen čekám, až otevřou kadeřnictví,“ rozesmál se. „Doma to stříhat nechci a nebaví mě to. Už i žena mi nadává, že vypadám jako Rumcajs,“ smál se. „Jak bude volno, možná s tím něco udělám,“ dodal.

Do té doby ještě odehrají Hanáci čtyři zápasy v základní části. Už v neděli se doma představí proti Karlovým Varům.


Foto: Alena Zapletalová