Do zápasu vstoupili lépe hosté. Už ve 2. minutě se dělovkou od modré čáry prosadil důrazný obránce David Štich. V první třetině dominantní České Budějovice přidaly ještě další dvě trefy, o ty se postarali zkušení útočníci Lukáš Pech s Milanem Gulašem. „Začali jsme trošku vlažně. Směrem do defenzívy jsme nehráli vůbec dobře. Z toho vyplynulo tříbrankové vedení soupeře, který si svůj náskok už pohlídal. Nebyli jsme důslední a zároveň jsme nezachytili protiútoky. České Budějovice bohužel své šance zužitkovaly,“ zhodnotil první třetinu útočník Lukáš Klimek.

⇒ Útočník Lukáš Klimek

Do druhé periody však vstoupil úplně jiný tým. Kohouti rázem byli u všech kotoučů rychleji, z čehož pramenilo brzké snížení Jana Knotka. Ve 34. minutě měli svěřenci Zdeňka Motáka a Jana Tomajka k dispozici přesilovku pěti proti třem. Tu nakonec využil Jan Káňa, jenž si připsal svou sedmou branku v právě probíhajícím ročníku. „Po první třetině jsme si v kabině řekli, že takhle hrát nemůžeme. Určité věci jsme změnili, což nám ihned prospělo, neboť jsme snížili na 2:3. Je velká škoda, že se nám nepodařilo přidat ještě další gól. Druhá třetina byla určitě lepší než ta první,“ měl jasno forvard s jednašedesátkou na zádech.

Zkraje závěrečného dějství však Motor udeřil počtvrté z hole Jiřího Novotného. „Branka na 2:4 byla klíčová. Poté jsme už tolik šancí neměli,“ souhlasil Klimek. Hon za vyrovnáním tentokrát úspěšný nebyl, poněvadž výhru Českých Budějovic 5:2 ještě v úplném závěru zpečetil Martin Hanzl. „Dle mého názoru jsme polevili v obranné fázi. Jednoduchá hra nám nesla ovoce, teď od ní bohužel ustupujeme. Třikrát v řadě jsme prohrávali 0:3, což je samozřejmě k zamyšlení,“ doplnil.

Lukáš Klimek odehrál druhé utkání v řadě po boku Davida Krejčího a Jana Káni. „Abych byl upřímný, nasazení do první formace mě překvapilo. Je zklamání, že naše lajna zatím nedala branku. Obecně jich potřebujeme dávat více. Musíme pracovat, zůstávat pozitivní a zároveň věřit, že to tam napadá. Jsem rád za důvěru, kterou bych rád splatil gólem. Nějaké šance jsem tam měl, ale nedopadlo to,“ pokrčil rameny.

Následně navázal: „Hrát s Davidem a Honzou je něco trošku jiného. Chtěl jsem si hledat prostor, aby mi to mohli nahrávat. Je třeba si na to zvyknout a daleko více se jim nabízet.“

Brzy pětatřicetiletý útočník v tomto ročníku Tipsport extraligy ještě neskóroval. Jak si svůj prozatímní půst vysvětluje? „Takový vstup do sezóny jsem po individuální stránce ještě nezažil. I v mém věku je to něco nového. Snažím se na to nemyslet. Chci zůstat pozitivní. Ze začátku sezóny jsem se do šancí příliš nedostával, ale postupně jich přicházelo více. I proti Českým Budějovicím tam pár příležitostí bylo, ale zatím mi tam nic nespadlo,“ uzavřel.