Na gól museli diváci čekat až do 33. minuty. Prostor dostal Dalibor Řezníček, jehož rána se odrazila na brankoviště a poté za brankovou čáru. Za střelce branky byl původně označen Rostislav Olesz, rozhodčí však později zápis upravili. „Zpočátku jsem si říkal, že mi to Dalibor mohl nahrát do prázdné brány krosovou přihrávkou. Pak se to tam nějak odrazilo, ale popravdě já sám nevím, jestli jsem se toho dotkl. Ale vůbec na to nehledím. Důležité je, že ten gól padl. Hlavně padl po situaci, kterou chceme praktikovat. Byla tam střela a důraz před bránou. To, co po nás trenéři chtějí, včetně tlaku do brány, tam bylo,“ líčil Olesz.

⇒ Útočník Rostislav Olesz

Kometa sice vzápětí vyrovnala, ale Kohouty to mrzet nemuselo. Na konci druhé dvacetiminutovky využil přesilovou hru Lukáš Klimek. „Dokázali jsme vstřelit gól z přesilovky, což je další pozitivní věc. Já bych to ale pochválil celé,“ zdůraznil zkušený útočník.

Brno si v poslední části vytvořilo několik šancí, ale všechny dokázal pochytat Jan Špunar. „Předvedl opravdu výborný výkon. Když vás gólman podrží, je to pro mužstvo určitá vzpruha a daleko lépe se pak hraje. Především v první třetině tam vychytal několik situací,“ pochválil.

V závěru ještě zvýšil vedení Hanáků Jakub Navrátil, a tak svěřenci Jana Tomajka a Borise Žabky odvezli z jihu Moravy výhru 3:1. „Jsme spokojení, ale v přípravě se to těžko hodnotí. Každý tým zkouší věci, které trénuje. Ne vždy se v rámci přípravných zápasů hledí na výsledek, ale musím říct, že tam od nás bylo hodně dobrých věcí,“ pokýval forvard s číslem 57 na dresu.

Během tohoto týdne tak Mora dokázala zdolat Třinec i Kometu. „Oba tyto týmy patří ke špičce celé ligy, a proto výhry nad nimi samozřejmě povzbudí a potěší,“ uzavřel Rostislav Olesz.