První dvě třetiny byly opatrnější. Šance byly na obou stranách a ani jeden tým zásadně nevyčníval. Olomoučtí se branky dočkali jako první po trefě Tomáše Dujsíka ve druhé třetině. Zanedlouho se však povedlo soupeři vyrovnat a v Třinci tak platil nerozhodný stav. „Určitě to byl urputný hokej. Třinec má velmi dobrý a zkušený tým a bylo těžké se přes soupeře prosazovat, ale naštěstí jsme to zvládli,“ hodnotí utkání útočník Jakub Navrátil.

⇒ Útočník Jakub Navrátil

Poslední část se hostům povedla. Po Navrátilově první gólové trefě Mora převzala iniciativu a dala soupeři zabrat. „Říkali jsme si, že to zvládneme a budeme se rvát za každého stavu. Teď si odpočineme, abychom byli připraveni zase pokračovat v následujících zápasech,“ říká Navrátil.

Během zápasu se měli domácí šanci prosadit hned ve třech přesilových hrách. Ani jedna však nehrála v jejich prospěch. „Bylo určitě důležité, že jsme všechny přesilovky dokázali ubránit. Dívali jsme se na video. Viděli jsme, že je mají silné a mají tam střelce, kteří se přes nás naštěstí nedostali.“

Utkání bylo přímým soubojem o třetí místo v extraligové tabulce. Probíhala v týmu rozdílná příprava od ostatních zápasů? „Na to jsme se nedívali. Brali jsme ho jako každý jiný zápas a připravili jsme se na něj stejně,“ pokyvuje Navrátil. Olomouc se nyní drží na třetím místě tabulky hned za Pardubicemi a Vítkovicemi.

V Karlových Varech měl Navrátil na konci zápasu velké šance, které ale nedokázal proměnit. V Třinci se mu naopak povedl pěkný obrat a týmu tak dopomohl k vítězství. „Určitě to ze mě spadlo. Ve Varech jsem měl gólovou střelu asi třikrát na hokejce, ale nevyšlo to. Jsem šťastný, že jsem se konečně trefil,“ uzavírá Navrátil.