Šesťáci získali bronzové medaile na prestižním turnaji

Daniel Fekets
J I H L A V A - O víkendu 17. a 18. prosince se na jihlavském Zimáčku odehrál patnáctý ročník turnaje O pohár hejtmana Kraje Vysočina. Turnaj, který byl určen pro ročníky 2011 a mladší, se hrál systémem každý s každým 2 x 20 minut. Každá dvacetiminutovka se navíc počítala jako samostatný zápas, takže v jednom duelu se daly získat hned čtyři body. Mladí kohouti se v konkurenci špičkových českých celků umístili na krásném třetím místě. Z vítězství se radovala domácí Jihlava.

Turnaje se zúčastnily celky Třince, Komety, Jihlavy, Pardubic a Letňan. Svěřencům trenérů Daniela Stodůlky a Jana Littnera chyběl na konečné druhé místo jediný bod. Celkově si zapsali 10 bodů se skóre 14:21.

Se suverénní Jihlavou Mora prohrála 1:4 a 0:2. Plný počet bodů vydolovala s Třincem, který porazila 3:0 a 1:0. Z dalších dvojzápasů šesťáci vždy jednou vyhráli. S Pardubicemi měli skóre 1:0 a 1:5, s Letňany 0:3 a 3:2 a s brněnskou Kometou 1:3 a 3:2.

Velký individuální úspěch zapsal olomoucký brankář Adam Zelinka, který byl vyhlášen nejlepším gólmanem turnaje.

Konečná tabulka turnaje

1. Jihlava, 19 bodů