Příprava hokejistů Mory startuje v pondělí 18. dubna dopoledne na umělce v Andrově sportovním areálu. Na první trénink však dorazí jen jedenáct hokejistů, dalších deset hráčů se buď doléčuje po operacích, případně je právě v pondělí čeká prohlídka u lékaře. Jakub Bartoň pak dostal delší volno kvůli své účasti v extraligovém play-off.

← ODCHODY
Martin Vyrůbalík (Skalica)
Dalibor Sedlář (?)
Jaroslav Koma (Brno)
Richard Brančík (?)
Petr Polodna (Havl. Brod)
Petr Domin (Dukla Jihlava)
Kádr Mory definitivně opuští gólman Dalibor Sedlář. Obránce Martin Vyrůbalík míří do slovenské extraligy, konkrétně do Skalice. Jaroslavu Komovi skončilo hostování z Komety a vrací se tedy do Brna, již dříve jsme vás informovali o odchodech Brančíka a Polodny. Nejčerstvější informací je potom odchod Petra Domina, který zakotví v jihlavské Dukle.

→ PŘÍCHODY
Matěj Blinka (Zlín/Přerov)
Jakub Lehečka (juniorka)
Roman Rác (juniorka)
Hynek Kůdela (juniorka)
Do suché přípravy se naopak nově připojí dvacetiletý útočník Matěj Blinka, který v loňské sezóně oblékal dres juniorky Zlína, v dospělé kategorii potom dvakrát vypomohl druholigovému Přerovu v play-off. Z olomoucké juniorky byli na přípravu do áčka přeřazeni gólman Hynek Kůdela, útočníci Jakub Lehečka a Roman Rác, trénovat budou i Václav Chomič a Radim Haas.

Suchá letní příprava bude probíhat přesně 11 týdnů, skončí tedy 1. července. V polovině přípravy čeká na hráče týdenní soustředění, s největší pravděpodobností v Malé Morávce jako loni. Podle předpokladů by se na led mělo jít ve druhé polovině července. Hanáky narozdíl od loňské sezóny nečekají utkání v Tipsport Hockey Cupu, který byl zrušen.

Seznam hráčů, kteří nastupují do suché přípravy

BRANKÁŘI
Štefan Žigárdy
Hynek Kůdela

OBRÁNCI
Jakub Bartoň (začne později kvůli účasti v extraligovém play-off)
Martin Janáček
Robin Staněk
Jiří Ondrušek
Alexandr Lhotský (18. dubna prohlídka u lékaře)
Jan Mikel (18. dubna prohlídka u lékaře)
Michal Nedbálek (19. dubna prohlídka u lékaře)

ÚTOČNÍCI
Milan Ministr
Matěj Pekr
Jakub Lehečka
Matěj Blinka
Václav Chomič
Radek Meidl
Petr Haluza (19. dubna prohlídka u lékaře)
Radim Kucharczyk (18. dubna prohlídka u lékaře)
Roman Rác (18. dubna prohlídka u lékaře)
Jiří Řípa (po operaci)
Tomáš Zbořil (po operaci)
Radim Haas (po operaci)

O hráčích, kteří v HC Olomouc loni působili a nejsou v seznamu uvedeni, se jedná. O všech novinkách vás budeme informovat na oficiálním webu HC Olomouc.