Aleš Jergl po svém premiérovém gólu v extralize: Puk jsem si schoval, smál se

David Jahoda
P R A H A – Spousty šancí, ale stále ne a ne dát branku. Taková věta a jí podobné se zřejmě v poslední době promítaly v hlavě Aleše Jergla. Po zápase s pražskou Slavií už však nemusí. Dvacetiletý útočník se na ledě O2 Areny konečně trefil, zaznamenal tak svou první branku v extraligové kariéře a co víc, stal se hráčem zápasu. Důležitým gólem navíc přispěl ke dvoubodové výhře. „Říkal jsem si, že musím být trpělivý a počkat, než mi to tam konečně padne,“ prozradil Jergl.

Až do svého dvanáctého zápasu v Tipsport extralize si musel mladý útočník Mory Aleš Jergl počkat na svou první trefu v nejvyšší tuzemské soutěži. Až vytoužený moment přišel, neskrýval Jergl svou radost na ledě, ani posléze při pozápasovém rozhovoru.

⇒ Útočník Aleš Jergl

„Jsem za to strašně moc rád! Říkal jsem si, že musím být trpělivý a počkat, než mi to tam konečně padne. Už minulý zápas jsem měl šance, bohužel žádná ze střel do branky nespadla. Věřil jsem, že třeba už proti Slavii bych se mohl trefit. To se podařilo a jsem za to moc rád,“ byl šťastný za svou premiérovou trefu Aleš Jergl.

Jak branka padla, to si zřejmě dvacetiletý forvard bude pamatovat navždy. V rozhovoru svůj přesný zářez popsal. „Říkali jsme si v lajně, že zkusíme vytáhnout ‚pravase‘, tedy mě. Chtěli jsme sjíždět svrchu, abychom se dostali do pozic, kdy budeme volní. Já jsem odtáhl beka, Dávid Buc zavezl kotouč do třetiny, následně předal puk Pavlu Paterovi, který mě našel krásnou přihrávkou mezi kruhy. Počkal jsem si, než udělá brankář nějaký pohyb, když se tak stalo, uviděl jsem volné místo, vystřelil jsem a padlo to tam. Je to super,“ komentoval Jergl.

To by bylo, aby si kotouč, kterým svou premiérovou branku zaznamenal, nevzal a doma nevystavil do vitrínky. „Puk jsem si schoval. Těšil jsem se na to, až se mi podaří dát první branku. Mám ho u sebe, je to dobré,“ usmíval se muž s číslem 26 na dresu.

Nejenže se jednalo o první trefu v extralize, ona byla navíc velice důležitá. Ve 44. minutě totiž Jergl vyrovnal na 2:2, a výraznou měrou tak pomohl k tomu, že si Hanáci nakonec z hlavního města odvezli tři body za výhru 3:2 po samostatných nájezdech.

„O to je to lepší. Jsme rádi za každý bod, který urveme. Možná, že jsme mohli dát víc gólu, dokázali jsme si totiž častokrát vytvořit tlak i šance, akorát se nám akce nepodařilo dovést do zdárného konce. Alespoň se nám však podařilo uhrát výhru na nájezdy. Dva body jsou parádní,“ neskrýval radost z dvoubodového zisku.

Cesta za vítězstvím však nebyla znovu vůbec jednoduchá. Díky gólu Erika Hrni sice Olomoučtí vedli, jenže Slavia pak udeřila dvakrát během půl minuty a rázem byli na koni sešívaní.

⇒ HC Slavia Praha

„Podle mě na nás spadla taková deka. Když dostaneme gól tak se z toho, nechci říct zhroutíme, ale přestaneme najednou hrát. Je to zbytečné, za vyrovnaného stavu je potřeba hrát pořád stejně. Naštěstí se nám ale podařilo nakonec vyrovnat a následně vyhrát v nájezdech,“ ohlížel se Jergl za kritickým momentem utkání.

O2 Arena, zřejmě nejlepší hokejový svatostánek v České republice, je sama o sobě velkým luxusem. Ovšem za naplněnou plecharénu by ji mladičký útočník nevyměnil. „Byla to změna oproti domácím zápasům. Naši fanoušci však šli hodně slyšet. Určitě to však byl rozdíl, než když hrajeme doma a přijde plný dům,“ nechal se slyšet na závěr.