Alex Rašner po zápase se Spartou: Vždy jsme se posadili na koně a hned byli sraženi. Tam se to lámalo

Lukáš Losleben
P R A H A - Hanáci v dohrávce 2. kola Tipsport extraligy nestačili na pražskou Spartu. Příčiny neúspěchu hledal po zápase střelec úvodní branky Olomouckých, ALEX RAŠNER.
⇒ Obránce Alex Rašner

Dlouho to vypadalo, že kohouti z O2 Arény odvezou výsledek, který by jim zajistil body do extraligové tabulky. O tom, že se tak nakonec nestalo, rozhodla převážně druhá polovina prostřední části, ve které Pražané vstřelili hned tři branky, a otočili tak skóre ve svůj prospěch. „Nehodnotí se mi to dobře. Bylo to opravdu hratelné a mrzí mě, že jsme to nakonec nezvládli,“ smutnil po zápase střelec úvodního gólu Alex Rašner

Olomoučtí se během zápasu dostali hned třikrát do vedení. Kromě hráče se sedmadvacítkou na zádech se prosadili i David Krejčí s Jakubem Navrátilem. Sparťané ale pokaždé dokázali na přesný zásah Hanáků najít rychlou odpověď. „To bylo nejspíše rozhodující. My se tím vedoucím gólem posadili na koně a následně z něj byli hned sraženi. Tam se to lámalo,“ uvědomoval si šestadvacetiletý bek.

Branku, která se nakonec ukázala jako vítězná, vstřelili Pražané z přesilové hry. Stalo se tak pouhé tři vteřiny hracího času poté, co kapitán Jiří Ondrušek usedl na trestnou lavici. „Z psychického hlediska je to určitě těžké. My se na ty jejich přesilovky připravovali a i přesto nám z nich dokázali dát gól. Navíc ještě takhle rychle. Co k tomu říct, je to škoda,“ uzavřel Rašner.