Asi jsem měl být útočník, usmívá se Alex Rašner po výstavním gólu

Redakce
O L O M O U C - Hanáci v generálce na start Tipsport extraligy dokázali zlomit střelecké prokletí a Dukle Trenčín na domácím ledě nasázet hned čtyři branky. Jednu z nich zaznamenal i muž z obranných řad, Alex Rašner.

Svěřenci trenérů Tomajka a Žabky přitom nezačali vůbec dobře, už po půl minutě hry prohrávali 0:1. Po obratu na 4:1 ale panovala v kabině uvolněná atmosféra po prolomení střeleckého trápení. „Zápas se nám nakonec povedl, vyhráli jsme, takže nám to určitě zvedlo sebevědomí,“ neskrýval úlevu po zápase Alex Rašner.

⇒ Obránce Alex Rašner

Obránce Kohoutů se v polovině zápasu objevil v roli, ve které ho diváci v plecharéně nevídají příliš často. Rašner se ocitl sám před brankářem soupeře a ukázkovou kličkou do forehandu otočil vývoj utkání na 2:1. „Celé to nějak vyplynulo ze situace, jejich obránce šel střídat a nechali mě tam samotného. Tomáš Dujsík mi to pěkně dal a už to bylo i se štěstím, že to tam padlo,“ neskrýval vousatý zadák Mory radost po vstřelené brance. „Trenéři po nás obráncích chtějí, abychom se tlačili dopředu. Musíme to proměňovat, abychom pomohli i útočníkům,“ vysvětloval po zápase.

Na dotaz, zda po ukázkovém zakončení teď bude učit útočníky, jak skórovat, odpověděl obránce Mory jednoznačně. „Doufám, že jo! (směje se). Já jim to říkám pořád, že jsem asi měl být útočník,“ dodal s nadsázkou. „Musíme si dát na tréninku záležet. Neproměnili jsme i spoustu dorážek, to byla škoda. Zápas mohl skončit klidně 10:1 a ne 4:1.“

Trenéři samozřejmě nebyli spokojeni s produktivitou svých svěřenců. „Dostali jsme samozřejmě několikrát zdrbáno v šatně, že nedáváme góly. Zaměřili jsme se na to víc i na tréninku. Dneska to tam napadalo, snad si to udržíme a budeme takhle dávat góly pořád,“ uzavřel Rašner s nadějnými vyhlídkami před startem soutěže.