Až na Plzeň jsme odehráli vyrovnané duely, pochvaloval si kapitán Jan Brandýs

Ondřej Kubát
P A R D U B I C E - Až někde v Olomouci potkáte kluky s hlavami obarvenými na blond a s červeným pruhem uprostřed, běžte jim pogratulovat! S největší pravděpodobností půjde o mladší dorostence HC Olomouc, nejúspěšnější hanácké hokejové mužstvo sezóny. Mladí Kohouti totiž obsadili konečné šesté místo na mistrovství České republiky. Nikdo jiný to dál nedotáhl.

Mladší dorost si účast na Mládežnickém mistrovství republiky vybojoval až v posledním kole v Třinci. Za celosezónní práci si ji však zasloužil. „Naším cílem bylo dostat se na republiku. Někdy jsme měli světlejší, jindy horší chvilky,“ vrátil se k základní části kapitán Jan Brandýs.

Kapitán Jan Brandýs

„Mistrovství republiky pro nás bylo velkou zkušeností,“ podotkl. „Navíc až na zápas proti Plzni jsme odehráli vyrovnané duely. České Budějovice i Karlovy Vary jsme mohli klidně porazit,“ litoval Brandýs.

„Účast na mistrovství republiky byla odměnou za celoroční práci. A neřeším, jestli jsme skončili pátí, šestí nebo třeba třetí,“ souhlasil trenér Kamil Přecechtěl. „Jen více takových těžkých zápasů, to klukům pomůže, aby šli výkonnostně nahoru,“ doplnil kouč dorostenců.

V zápase o konečné páté místo proti Karlovým Varům chybělo Hanákům pověstné štěstíčko. Byli lepším týmem, ale nemohli dát gól. A dvaadvacet vteřin před závěrečnou sirénou sami inkasovali, navíc při vlastní přesilovce. „Hráli jsme dobře a měli jsme i šance. Jen škoda že jsme je neproměnili, zasloužili jsme si vyhrát,“ uvedl Brandýs.

Právě neproměňování šancí bylo kamenem úrazu Olomouce na turnaji v Pardubicích. „Kdybychom je proměňovali, tak jsme v klidu vyhráli 3:0. Karlovým Varům dobře zachytal gólman,“ hledal příčinu neúspěchu patnáctiletý kapitán.

Dlouho se hrálo bez branek, když už se zdálo, že se na řadu dostane prodloužení, vyrobili Hanáci hrubku při rozehrávce a Vary trestaly. „Škoda té chyby, ale to se v hokeji stává,“ řekl Brandýs smířeně.

Do průběhu navíc promluvil i další handicap. Zatímco Energie měla na odpočinek celý den, Olomouc dohrála po patnácté hodině druhý zápas ve skupině a o půl osmé už nastupovala k dalšímu utkání. „Času na odpočinek nebylo mnoho, takže se únava projevit musela. Trenéři nás ale vyburcovali,“ prozradil olomoucký obránce.

Mora obsadila na republikovém šampionátu konečné šesté místo, dosáhla tak velkého úspěchu.