Moravia Sport Expo začíná 22. června a hostit jej bude již klasicky Výstaviště Flora ve svém pavilonu A. Součástí Veletrhu sportovních potřeb a vybavení je také Veletrh olomouckých sportovních klubů. Jeho cílem je seznámit návštěvníky akce s bohatými možnostmi aktivního trávení volného času, které Olomouc nabízí. Akci ocení především rodiče, kteří hledají sportovní vyžití pro své ratolesti. Zájemci o lední hokej by tak jistě měli navštívit stánek HC Olomouc.

Mimo to můžete zhlédnout besedu s trenéry A-týmu HC Olomouc, Janem Tomajkem a Zdeňkem Motákem. Ti vystoupí na hlavním pódiu v pátek 22. června od 12:00, opět v Pavilonu A.

V sobotu pak na stánku můžete potkat i zástupce A-týmu. Ve 12:00 bude na místě Robin Staněk, kterého ve 13:00 vystřídá Jan Jaroměřský. O hodinu později dorazí Vilém Burian a Jiří Ondrušek, v 15:00 se můžete setkat s Rokem Macuhem.


V rámci doprovodného programu půlmaratonu nemůže chybět již tradiční štafeta na vozíku, kterou organizuje spolek Trend vozíčkářů Olomouc. Štafeta se koná 22. června od 10:00 do 22:00 ve Smetanových sadech u altánu. Několik hráčů HC Olomouc na akci dorazí ve 13:00, zkusí si na vozíku projet 250 metrů dlouhou trať a rozdají všem zájemcům své autogramy. Objeví se zde mladí talenti, konkrétně Aleš Jergl, Josef Podlaha ml. a Ludvík Rutar.

Cílem této akce je přiblížit lidem, jak obtížný je pohyb městem na invalidním vozíku. Trať si může zkusit projet každý zájemce. Třeba i díky vám bude překonán loňský rekord 736 jezdců!