Kevine, jak se zrodil váš přestup do Olomouce?
Bavil jsem se se svým agentem, který mi říkal, že je možnost jít hrát do Evropy. Znal jsem Tomáše a Juraje Mikúšovi, s Jurajem jsem v létě trénoval. Řekl mi o Olomouci několik dobrých věcí. Díky tomu jsem se tedy kontaktoval a jsem tady.

Váš přesun musel proběhnout velmi rychle…
Ano, bylo to opravdu velmi rychlé. Je to pro mě taky velký kulturní šok, všechno je tu o dost jiné než ve Spojených státech. Třeba časový posun, u nás doma ve Vancouveru, odkud pocházím, je o devět hodin méně. Taky jazyk, absolutně nemám ponětí, co ostatní říkají. Ale zvykám si, zatím to tu je zábava.

Byl váš záměr dohrát sezonu v Evropě, nebo to přišlo jako blesk z čistého nebe?
Dá se říct, že to přišlo z ničeho nic. Úplně jsem to nečekal, ale jsem rád, že tu můžu být. Nemůžu se dočkat zítřka (utkání se Spartou) až se to pro mě celé rozeběhne.

Přicházíte do týmu, který se snaží dotáhnout na desátou pozici. Už jste byl obeznámen s tím, o co se bude v závěrečných kolech hrát?
Určitě. Je jasné, že každý chce do play-off. V tomhle případě nezáleží na tom, jestli jste v Kanadě nebo v Číně. Každý chce jít do play-off. Doufám, že před sebou máme několik dobrých zápasů. Čekají nás ale těžcí soupeři a pro mě to bude zítra dobrá zkouška, abych viděl, jak na tom jsou ostatní týmy, zvláště pak ty přední. Každopádně už proti Spartě budeme chtít udělat krok směrem k play-off.

Ani jsem si nevzal zimní bundu. Mrznu tu

Už jste tu pár dní strávil. Co říkáte na spoluhráče, stadión a další věci okolo?
Je to dobré. Jak už jsem řekl, je tu spoustu rozdílů. Zaprvé třeba sníh a zima. A já jsem si s sebou nevzal ani žádnou zimní bundu, takže tu docela mrznu. Město se mi ale líbí, vypadá to, že je to hodně staré město se spoustou historie. Kluci jsou skvělí, jsou ke mně milí, snaží se mi pomoct, jak jen to jde. To je to nejvíc, co po nich můžu žádat, aby mi pomohli. Někteří z nich mluví anglicky, čímž mi vše zjednodušují.

Snad nikdo z olomouckých fanoušků vás po herní stránce nezná. Jak byste se jim představil?
Jsem ofenzivní hráč, myslím, že jsem docela rychlý. Snad se to na širokém ledě projeví. Věřím v to nejlepší.

Co víte o české nejvyšší soutěži? Řekl vám o ní někdo něco?
Ano, jeden z mých kamarádů hraje v Pardubicích. Řekl mi, že je to velmi dobrá liga – rychlá, hráči jsou tu velmi dobře technicky vybavení. A to je to, co jsem chtěl – hrát v kvalitní soutěži. Jak už jsem ale poznamenal, stále nevím, co přesně od toho čekat. Více se dozvím už v pátečním utkání. Ale věci jako nervozita a nevědomí o tom, jaká ta liga vlastně je, to pro mě dělají ještě více vzrušující.

Když si člověk zadá vaše jméno na YouTube, objeví se mu tam několik vašich bitek. Je i tohle to, co od vás fanoušci mohou očekávat?
Biju se jenom, když je to potřeba. Nebiju se pořád. Slyšel jsem, že v extralize moc bitek není, ale když se to stane, tak do toho půjdu. Už jsem v takových situacích byl. Uvidíme, jak to bude.

Moje přednost? Bruslení. Snad by mi to tu mohlo pomoct

Jakou sezonu jste doposud prožíval?
Zatím to nebylo úplně nejšťastnější. To byl jeden z důvodů, proč jsem chtěl někam přestoupit. Chci hrát dobrý hokej a slyšel jsem, že tohle je opravdu dobrá soutěž. Proto jsem tu a těším se.

Bude tohle vaše první zkušenost s evropským hokejem?
Hrál jsem v Evropě už v rámci Spengler Cupu (v sezóně 2013/14 s týmem Rochester Americans – pozn. red.). To bylo pro mě vůbec poprvé a do té doby také naposledy, co jsem v Evropě byl. A opravdu se mi to líbilo. Zejména mě zaujali fanoušci, kteří tu fandí jiným stylem než v zámoří. Je to jako na fotbale… zpívají různé chorály a vás to dostane dohry. Bylo to vskutku vzrušující, užil jsem si to. Doufám, že tohle bude taky skvělá zkušenost.

Mezi rozměry hřiště v Americe a Evropě je velký rozdíl. Jak se to jevilo vám?
Myslím, že mojí hlavní předností je bruslení. Snad by mi to tu mohlo pomoct, protože tady je víc prostoru. Nemůžu se dočkat svého prvního zápasu, který mi snad odpoví na mnoho otazníků. Věřím, že to bude co nejlepší a pak vám na tuhle otázku budu moct odpovědět přesněji.

Myslíte si, že přestup do Olomouce by mohl udělat ve vaší kariéře velký obrat? Někteří hráči, kteří přijdou do Evropy, totiž na starém kontinentu zůstanou třeba i deset let…
Momentálně to beru den po dni, snažím se hlavně na všechno rychle zvyknout. Určitě je ale pravda, že se něco takového může stát i v mém případě. To hlavní, čím se teď ale zaobírám, je to, abych byl připraven na páteční zápas. Myslím, že je tady velmi dobrý tým, bude to pro mě výzva.