David Ostřížek patřil k nejdéle sloužícím hráčům v dresu Hanáků. V dresu s kohoutem na prsou nastoupil celkem k 260 utkáním. Za tu dobu nastřílel za Olomouc 43 gólů a na dalších 70 se pak podílel úspěšnou přihrávkou.

„Vše se seběhlo velmi rychle. Oba hráči potřebují nový impuls, přičemž věříme, že jej v novém působišti najdou, a že tato výměna pomůže všem - oběma hráčům, nám i Kometě. Se Silvesterem už máme zkušenosti z loňské sezony a doufáme, že pro nás bude platnou posilou. Davidovi zároveň moc děkujeme za všechny roky, kdy u nás působil, a přejeme mu hodně štěstí v novém působišti,“ řekl k transferu generální manažer klubu Erik Fürst.


David Ostřížek
FOTO: Alena Zapletalová

Silvester Kusko

Útočník, jenž má slovenské a kanadské občanství, na Hané krátce působil v minulé sezóně. Tehdy přišel na výpomoc v době, kdy Moru trápila řada zranění. Za kohouty si připsal 13 startů, v nichž zaznamenal dvě gólové přihrávky.

Kuskova kariéra je jinak ovšem spjata převážně se dvěma kluby - Horáckou Slávií Třebíč a Kometou Brno. V prvním z nich odehrál celkem 214 utkání, a to s bilancí 48 branek a 58 asistencí. V jihomoravské metropoli, kde strávil i svá mládežnická léta, pak nastoupil za seniorský tým ke 127 duelům, ve kterých vstřelil 6 branek a na dalších 8 přihrál.


Silvester Kusko
FOTO: Alena Zapletalová