Už ve třetí minutě zápasu otevřel skóre Matěj Stříteský, to ale Hanáky nepoložilo, právě naopak. Vyrovnání měl na hokejce Rostislav Olesz, ten však Novotného ještě nepřekonal. Na vyrovnání si hosté museli počkat až do druhé třetiny, kdy se v přesilovce trefil Lukáš Nahodil. „Hrálo se dobře, měli jsme výborný vstup do utkání. Vytvořili jsme si hodně šancí, které jsme neproměnili. Dostali jsme gól, z této stránky to bylo těžké, ale zvládli jsme to. Udrželi jsme tu hru a podařilo se nám vyrovnat a dostat se do utkání," těšilo Olesze, který si u Nahodilova gólu připsal asistenci.

⇒ Útočník Rostislav Olesz

A netrvalo dlouho a Olomouc proměnila zásluhou Davida Škůrka svou další přesilovku. „Proměněné přesilovky nás nabudí. Vycházelo to ze hry, kterou jsme hráli první dvě třetiny a snažili jsme se i třetí. Fauly byly vynucené z našeho pohybu a dobrého napadání,“ chválil hru svého týmu rodák z Ostravy. „Jsme nesmírně rádi za to, že jsme měli tolik přesilovek a proměnili jsme je,“ dodal.

Využití přesilových her přitom měla lepší právě karlovarská Energie, která před utkání s Olomoucí dokázala proměnit rovných 25 % svých her v početní výhodě (Hanáci pak byli úspěšní pouze v 11 % případů). „Viděli jsme, jak Energie hraje a také to, že si musíme dát pozor na jejich úspěšnost přesilovek. Věděli jsme sice, jak to hrají, ale když se přesilovka sehraje rychle, člověk stejně nemá šanci,“ pokrčil rameny hráč s číslem 57.

Do poslední dvacetiminutovky Kohouti nastupovali s těsným vedením 2:3. Ten se jim podařilo udržet i díky tomu, že dokázali ubránit několik přesilových her soupeře. „Do třetí třetiny jsme šli se stejnou taktikou, ale Energie to trochu změnila. Dostala přesilovky a najednou byli na puku oni. Těžko jsme se k tomu dostávali. Měli jsme nějaké protiútoky, ale neměnili jsme hru, že bychom chtěli bránit - to by byl konec,“ řekl Olesz.

Karlovy Vary hrají od začátku sezóny v horních patrech tabulky a jednoznačně ukazují, že je třeba s nimi počítat. „Byli jsme připraveni na to, že Vary hodně bruslí. Zvlášť v první třetině jsme si dávali pozor na jejich rozehrávky. Víme, kde jsou v tabulce. Vary jsou vynikající tým a body odtud jsou pro nás zlaté,“ pousmál se čtyřiatřicetiletý útočník.