Bohužel jsme nechytli začátek, smutnil Jan Bambula po zápase pod Ještědem

Daniel Fekets
L I B E R E C - Olomoučtí hokejisté si připsali zatím nejvyšší porážku v této sezóně. Na ledě libereckých Bílých Tygrů ztráceli už v průběhu druhé třetiny čtyři góly. Sice snížili, ale domácí pak ještě dvakrát skórovali. Liberec vyhrál poměrem 6:2.

Hanáky možná zlomil už první gól, který padl dvacet sekund před první sirénou. Zkušený Michael Frolík úspěšně tečoval nahození obránce Balinskise. „Kdyby první třetina skončila 0:0, tak se z toho oklepeme, ale soupeř dal gól do šatny, což nás poslalo dolů. Pak už se to vezlo a rázem jsme prohrávali 0:4,“ ohlédl se za vývojem střetnutí Jan Bambula.

⇒ Útočník Jan Bambula

Ani po gólu Jaroslava Vlacha ve 32. minutě, kdy Liberec vedl o čtyři góly, to tým trenérů Tomajka a Žabky nezabalil. Branky Michala Kunce a Jana Bambuly daly Kohoutům šanci. „Určitě to je pozitivní věc, ale nedotáhli jsme to, přestože jsme se snažili. Podařilo se nám snížit, zkusili jsme to zvrátit, ale nevyšlo to,“ pokrčil rameny mladík s číslem 72 na dresu.

Sám Jan Bambula měl prsty na obou brankách celku z Hané. První gól připravil Michalu Kuncovi a druhý sám vstřelil v oslabení po vskutku povedené akci. „Náplast to není, protože se vždy dívám hlavně na to, abychom hráli dobře jako tým. V Liberci nám to vůbec nevyšlo. Z osobního hlediska je to super, ale raději bych měl tři body,“ připustil.

Na konci utkání domácí dvakrát skórovali. Výsledek tedy zní jednoznačně - 6:2. „Bohužel jsme nechytli začátek a vlastně i celý zápas. Měli jsme tam dobrých asi jen pět minut ve druhé třetině. Jinak se nám nic nedařilo, ani přesilovky jsme neproměnili. Budeme se muset z toho poučit, hned v neděli je další zápas, ve kterém musíme získat tři body. Liberec byl lepší celý zápas, až na ten jeho výpadek, o kterém jsem už mluvil,“ uzavřel Bambula.