Boj o šestku pokračuje! Hanáci přivítají Třinec

Lukáš Losleben
O L O M O U C – Olomoučtí hokejisté přivítají v plecharéně třinecké Oceláře. V tomto utkání budou chtít navázat na momentální pozitivní bilanci proti klubům z elitní šestky, a zabojovat tak o přímý postup do čtvrtfinále. Utkání začíná v pátek 28. 2. 2020 od 18 hodin na Zimním stadionu v Olomouci. Předcházet mu však bude slavnostní ceremoniál, proto doporučujeme fanouškům, aby na zimní stadion přišli s dostatečným předstihem.

Kohouty čeká v pátek 28. února utkání proti třineckým Ocelářům. Už tak atraktivní duel proti obhájci titulu zpestří projekt s názvem Army game. Ještě před začátkem se tak můžete těšit na slavnostní ceremoniál, při němž vhodí čestné buly válečný veterán Lukáš Hirka.

Lukáš Hirka je novodobým válečný veteránem České republiky, který během své činné služby utrpěl těžké poranění mozku. Stalo se tak v roce 2012 při ostřelování základny nepřítelem během Lukášova nasazení v zahraniční operaci na území Afghánistánu. U armády České republiky působil již od roku 2004 a sloužil u 72. mechanizovaného praporu Přáslavice jako starší průzkumník.

Bezprostředně po incidentu byl Lukáš ve velmi vážném stavu transportován do pražské Ústřední vojenské nemocnice. Podle lékařů prakticky umíral. Díky ohromnému úsilí jeho rodičů, bratra, armády, klimkovického sanatoria a později i nezlomnému odhodlání Lukáše samotného se s postupem let jeho zdravotní stav výrazně zlepšil. Lukáš i jeho rodina si bezesporu zaslouží obdiv a úctu. Jejich vzdor nepřízni osudu je příkladem rodičovské lásky, lidské sounáležitosti, soudržnosti, odvahy a odhodlání.

Řekl před zápasem: Pavel Musil

V posledním utkání Kohouti přehráli brněnskou Kometu na jejím ledě a odvezli si výhru 4:2. Olomoučtí tak zaznamenali první výhru nad Jihomoravany v této sezóně. „Věděli jsme, že máme s Brnem určitou sérii porážek a chtěli jsme jim ukázat, že s námi také musejí počítat. Zaplať pánbůh se nám to povedlo. Musím říct, že poslední zápasy hrajeme dobře a Brno je naopak trošku v útlumu. Těchto faktorů jsme dokázali využít,“ hodnotil utkání Pavel Musil.

Nyní čeká na Hanáky další soupeř z elitní šestky, a to třinečtí Oceláři. Rodákovi z Čáslavi se souboje s top kluby české extraligy velice zamlouvají. „Mně osobně se proti těmto soupeřům hraje opravdu dobře. Když jsou ty týmy nahoře, tak si více věří, nejsou v takové křeči a snaží se nás přehrávat. My z toho většinou máme nějaká přečíslení, což mi vyhovuje,“ líčil.

Olomouckým se v poslední čtvrtině extraligy nadmíru daří. V posledních čtyřech zápasech dokonce mohou útočit na šesté místo zaručující přímý postup do čtvrtfinále play-off. To momentálně okupuje jejich poslední soupeř z Brna. „Chceme vyhrát každý zápas až do konce sezony, přičemž když zvítězíme v tom úplně posledním, tak máme titul (smích). Koukáme na tabulku a momentálně musíme získat o sedm bodů více než Kometa. Když se nám to nepovede, tak to nebude žádná velká tragédie a budeme si věřit na každého soupeře v předkole,“ uzavřel útočník se sedmaosmdesátkou na zádech.

To nejdůležitější o soupeři

Loňský mistr podává v poslední čtvrtině extraligy vcelku vyrovnané výkony. Z posledních deseti utkání zaznamenal jediný slezský extraligový účastník po základní hrací době 5 vítězství a 4 porážky. Souboj se zlínskými Berany pak rozhodly ve prospěch Třince až samostatné nájezdy.

Oceláři se v zápase s Olomoucí budou muset obejít bez své hvězdné posily, Wojtka Wolského. Polský útočník, který odehrál třiasedmdesát zápasů v kanadskoamerické NHL, se momentálně potýká se zraněním.

Poslední vzájemné utkání Hanáků s Třincem skončilo vítězstvím 3:2 po samostatných nájezdech. Uvidíme, zdali Olomoučtí dokáží tento výsledek zopakovat i před domácím publikem.

Hlavní trenér: Václav Varaďa
Hala (kapacita): Werk Aréna (5 400 diváků)
Poslední utkání: Výhra 2:1 po samostatných nájezdech nad Zlínem

Srovnání výsledků:

HC Olomouc HC Oceláři Třinec
70 (8.) Body (umístění) 84 (5.)
Zbyněk Irgl (15+20) Nejproduktivnější hráč Matěj Stránský (20+19)
Zbyněk Irgl
Lukáš Nahodil (16)
Nejlepší střelec Matěj Stránský (20)
Jan Lukáš (91,21%)
Branislav Konrád (91,93%)%)
Vojtěch Mokrý (94,34%)
Úspěšnost brankářů Jakub Štěpánek (91,61%)
Petr Kváča (92,26%)
13,75% Přesilovky 24,59%
83,24% Oslabení 81,88%

Kromě projektu Army game se můžete těšit i na bohatý program, který si pro Vás připravila společnost Radegast!