Už v úterý čekal Hanáky druhý semifinálový duel proti jihlavské Dukle, nad kterou vedli domácí po prvním utkání 1:0, které dokázali vyhrát 2:0. Mora chtěla navázat svým výkonem na první duel těchto týmu a do utkání vstoupila aktivněji. Právě z tlaku Olomouce vyplynula i první přesilová hra domácích a následně i první vstřelená branka, o kterou se postaral se svou střelou od modré Robin Staněk.

⇒ Útočník Jan Knotek

„Začátek druhého zápasu byl zcela podobný, jako u prvního duelu, kdy byl zápas hodně vyrovnaný. Nám se však na rozdíl od pondělního utkání, tentokráte podařilo vstřelit první branku už v první části, když se nám povedlo využít přesilovou hru. S první třetinou jsme hodně spokojeni, protože jsme tuto část hry zahráli přesně podle představ,“ kvitoval první část Jan Knotek.

Olomouc měla ve zbytku první třetiny více ze hry, ale domácím se již nevydařilo přidat další branku, a tak se do šaten odcházelo za stavu 1:0 pro domácí. Do druhé periody však nevstoupili Hanáci v moc dobrém rozpoložení, protože tato část hry patřila hostující Jihlavě, která se nakonec dočkala i své první brankové radosti v této sérii. Přesně po celkem 90 odehraných minutách totiž inkasoval první branku Vošvrda, který byl krátký na bekhendovou střelu Důrase.

„Druhá třetina se nám hrubě nepovedla. Vůbec nevím čím to bylo. Najednou prostě blik a přestali jsme hrát. Byli jsme všude později a Jihlava nás hodně tlačila ve svém útočném pásmu. Dukla nakonec dokázala za svého tlaku vytěžit i vyrovnávající branku. Opravdu druhá třetina byla špatná a jsme rádi, že jsme inkasovali pouze jednu branku,“ litoval nepovedené druhé části olomoucký útočník.

Po první inkasované brance si trenéři Fiala a Dopita vzali oddechový čas, aby mohli své svěřence uklidnit, a Mora se tak mohla vrátit do utkání. „Museli jsme si k tomu něco říct, protože jsme hráli strašně a nedařilo se nám vůbec nic . Navíc jsme neplnili nic z toho co jsme si řekli před zápasem, a tak jsme si to museli trochu vysvětlit, aby se to změnilo,“ pověděl k oddechovému času domácího týmu.

Větší snaha byla na olomouckých hokejistech vidět až od třetí třetiny, ve které se Mora opět hnala do útoku ve větší vervě než tomu bylo v druhé části. Snaha Hanáků nakonec vyvrcholila zhruba v 49. minutě, kdy Rostislav Marozs zavezl puk do útočného pásma, odkud jej od mantinelu nahodil směrem na jihlavskou branku, kde nakonec natlačil Knotek do jeho nahození Štebicha, od kterého se puk odrazil za záda Ritticha.

„Tomu se říká klasický gól v play off, když se nám povedlo dostat do vedení trochu se štěstím. Rosťa (Marosz) nahazoval puk od mantinelu, kde jsem byl s jedním obráncem Jihlavy, od kterého se nakonec odrazil kotouč do brány. Sice to byl trochu šťastný gól, ale myslím si, že kdybych se tak netlačil do brány, tak by to tam nepadlo,“ popisoval situaci kolem druhé branky Olomouce.

Hokejisté, ale i fanoušci Olomouce museli v následných zažívat velice krušné chvilky, protože Dukla hrála dvě přesilové hry během krátké chvíle, a tak mohli hosté znovu rychle vyrovnat. Naštěstí pro Hanáky se však přesilové hry Jihlavy podařilo ubránit. Mora zvládnula za dvě domácí utkání ubránit už 11 přesilových her hostujícího týmu.

„No bylo to od nás trochu hloupé, že jsme si průběh utkání, takto pokazili. Musím však zaklepat (poklepe si na zuby), že se nám oslabení zatím daří bránit a myslím si, že nás to i semklo, protože jsme bojovali do posledního muže,“ byl rád za všechny ubráněné přesilové hry Jihlavy. „Jsem rád, že jsme Dukle nedovolili využít ani jednu přesilovou hru v utkání, protože jak všichni víme, tak v Jihlavě je někdy poměr vyloučených trochu větší na straně hostů. Když však budeme v oslabení nadále hrát obětavě a bojovat, tak si myslím, že si s jejich přesilovkami poradíme,“.

⇒ HC Dukla Jihlava

Mora se po druhém ubráněném oslabení ve třetí třetině dostala do rychlého protiútoku, kde se dokázal prosadit právě navrátilec z trestné lavice Denis Kindl, který se dostal hned ke třem střelám, když jeho první pokus skončil jen těsně vedle tyče jihlavské brány, druhou střelou trefil před sebou stojícího hráče Dukly a až do třetice se puk dostal od tyče za záda Ritticha.

„Bylo to hodně uklidňující, ale stále ještě nebylo hotovo, protože do konce utkání zbývaly myslím čtyři a půl minuty, a za tu dobu se může stát cokoliv. Utkání se nám však povedlo dostat až do vítězného konce a my jsme hodně rádi, že vedeme po dvou zápasech 2:0,“ byl hodně rád po utkání hráč s číslem 12 na zádech.

Celá série se po dvou utkáních v Olomouci přesune na Horácký zimní stadion, kde bude semifinále pokračovat v pátek a sobotu. Hanáci mohou odjíždět na Vysočinu ve velmi dobrém rozpoložení, když nad svým sokem vedou po dvou zápasech 2:0, a tak se dá říct, že to bude tentokráte Jihlava, která bude pod větším psychickým tlakem, což by olomouckým hokejistům mohlo vyhovovat.

„Myslím si, že jsme Jihlavu dostali pod menší tlak, protože si sem evidentně přijeli sebevědomě pro jedno vítězství, ale to se Dukle nepovedlo, protože jsme jejich plány pokazili, a tak si myslím, že jsme trochu na kopci my a doufám, že se nám podaří utrhnout v Jihlavě hned první utkání, které by pro nás bylo hodně důležité,“ řekl o plánech, které si Hanáci povezou na Vysočinu.

Na obě domácí utkání si našlo cestu vždy kolem tří tisícovek diváků, kteří dokázali udělat v nejdůležitějších momentech obou střetnutí výbornou atmosféru, a dohnat tak olomoucké hokejisty k dvěma výhrám. „Bylo to výborné, paráda. Kvůli tomu se hokej hraje, protože nás fanoušci dokážou hodně nabudit. Hlavně po druhé brance v úterý, nás to doslova strhnulo ta atmosféra a my fanouškům děkujeme, že došli v tak hojném počtu a byli naším šestým hráčem. Doufám, že nás dorazí podpořit i početná skupina do Jihlavy,“ dodal na závěr na adresu přítomných fanoušků Jan Knotek.