Boleslav je kvalitní mužstvo, nesmíme se z toho zbláznit, myslí si Jan Jaroměřský

David Jahoda
O L O M O U C – Obránce Jan Jaroměřský byl jediným úspěšným střelcem Kohoutů v utkání na ledě Mladé Boleslavi, které se neslo v duchu boje o první pozici tabulky extraligové baráže. Po smolných brankách, po nichž přenechal Vošvrda místo v brance Halászovi, odešla Mora podruhé během prolínací soutěže bez bodu. „Neodehráli jsme úplně nejlepší utkání, musíme se z něj určitě poučit,“ nabádal Jaroměřský.
⇒ Obránce Jan Jaroměřský

Olomoučtí hokejisté odehráli v pátečním střetnutí na ledě mladoboleslavských Bruslařů jeden z nejméně podařených duelů v průběhu letošní baráže o extraligu.Už v první třetině nabrali Hanáci dvoubrankový deficit, ten se jim sice podařilo na začátku té druhé stáhnout, na tento střelecký úspěch už však dále nenavázali.

„Myslím, že výsledek stoprocentně odpovídal průběhu hry. Nejsem si jistý, jestli bychom si body zasloužili. Je škoda, že jsme dostali čtyři góly, na čtyři obdržené branky se totiž těžko vyhrává. Ať ty góly byly jakékoliv, měli jsme si to lépe pohlídat. Velká škoda byla taky to, že jsme za stavu 2:1 inkasovali třetí branku, v tu chvíli jsme soupeře totiž snížením podle mého trochu zaskočili, malinko jsme se dostali na lepší vlnu. Najednou jsme ale dostali třetí gól a celé se to jako kdyby otočilo a na koni byla zase Boleslav,“ popisoval klíčové momenty duelu obránce Jan Jaroměřský.

„Neodehráli jsme úplně nejlepší utkání, musíme se z něj určitě poučit. Máme ale další čtyři zápasy, je to pořád dobře rozehrané, teď jsme teprve podruhé prohráli po základní hrací době. Hlavně se z toho nesmíme zbláznit, jako že se stalo něco extra strašného. Čekají nás tři zápasy doma, takže musíme víc máknout a urvat to tam,“ poukázal na následující program Olomouce, který bude pro konečné pořadí v baráži rozhodující.

Statistiky Jana Jaroměřského

Body: 1+0

Střely: 2

+/-: -1

Čas na ledě: 21:26 (nejvíce ze všech hráčů)

Střídání: 28

Radegast index: 0 (blokování hráče: 1, blokování střely: 0)

Parta okolo kapitána Davida Výborného, který se mimo jiné postaral o třetí zřejmě zlomovou branku, se po celé utkání prezentovala velice sebevědomým a jistým výkonem. Prosadit se proti Bruslařům bylo hodně složité.

„Oni jsou doma silní, mají takovou taktiku, že po nás rychle jdou. Stačí, když si dáme jednu dvě pomalejší nahrávky, dostaneme se pod tlak a puk se nám už hůře vyváží. Myslím, že Boleslav je hodně kvalitní mužstvo. Sice jsme na ně připravení byli, ale zaskočily nás nejspíš i inkasované branky. První byl asi zbytečný… Ale dali jsme zkrátka jen jeden, měli jsme málo střel a nebyli jsme tolik aktivní jako v jiných zápasech,“ prozradil muž s číslem 22 na zádech.

O jedinou gólovou radost Kohoutů se postaral právě zadák Jan Jaroměřský. Jeho zářez na pažbu vlil Olomouckým novou krev do žil. Nutno podotknout, že se však jednalo o velice šťastnou branku, která připomínala fotbalový dloubáček.

„Byl to hodně zvláštní gól, ale i takové se počítají. Byli jsme rádi, že to tam spadlo a že jsme se dostali zpátky do utkání, jenže pak jsme dostali další. Dostal jsem puk od Voďase (Michala Vodného), zpracoval jsem ho a jen jsem se snažil poslat ho na bránu. Střelu tečoval jejich obránce, úplně to změnilo směr a přelobovalo to Míšu Valenta, který to měl těžké. Byl to šťastný gól, ale ani tak nepotěší, když jsme nakonec prohráli 1:4,“ podotkl muž, který strávil jako junior v Mladé Boleslavi dvě sezóny.

Mora ale zdaleka nemusí házet flintu do žita. Nyní ji totiž čekají tři domácí zápasy v řadě, které zcela jistě rozhodnou o postupu či nepostupu do nejvyšší soutěže.

„Abych řekl pravdu, nevím, jestli někdo očekával takovýto vývoj baráže. My však musíme být stále nohama na zemi, nemůžeme si myslet, že v celé baráži žádný zápas neprohrajeme. Měli jsme šňůru venkovních zápasů, udělali jsme nějaké body a teď jsme přijeli do Boleslavi a prohráli jsme. Určitě nás to všechny mrzí, ale jak už jsem řekl, nesmíme se z toho zbláznit. Svět se nezboří, pořád nějaký náskok máme. Doma to budeme mít ve svých rukou, a pokud podáme lepší výkony než v Boleslavi, věřím, že to zlomíme co nejdříve.“

⇒ BK Mladá Boleslav

I přesto, že Kohouti z Mladé Boleslavi odjeli bez bodu, její náskok na třetí místo se neztenčil. Kladno totiž rozdrtilo Chomutov 6:2. Jaroměřský však tvrdí, že se Hanáci nemohou spoléhat na „výpomoc“ ostatních týmů.

„Určitě nám to pomohlo, zůstal nám stejný odstup na třetí místo. Musíme se ale hlavně dívat na sebe a dělat krok po kroku jako doteď. Nesmíme moc kalkulovat, jakým způsobem se budou body dělit v druhých zápasech,“ uzavřel své hodnocení produktivní bek Mory.