Brankář Jan Špunar byl nominován na mistrovství světa do 18 let!

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Zanedlouho odstartuje vrcholová akce reprezentační osmnáctky. Národní tým pod vedením trenéra Jakuba Petra odcestuje na mistrovství světa do Německa. To začíná už 24. dubna v německých městech Landshut a Kaufbeuren a chybět na něm nebude ani olomoucký odchovanec, brankář Jan Špunar!

Gólman juniorky reprezentuje pravidelně a jinak tomu nebylo ani letos. Společně s osmnáctkou absolvoval všechny čtyři přípravné kempy před mistrovstvím světa a probojoval se i do konečné nominace.

V dosud posledních přátelských zápasech vyzvali Češi národní tým Finska a Lotyšska. Proti severskému výběru se do branky postavil právě olomoucký odchovanec a vychytal výhru 4:3 po samostatných nájezdech. O dva dny později vyzvali Češi i Lotyšsko, které porazili 5:1. Jak ale trenéři zdůraznili na tiskové konferenci k nominaci k blížící se prestižní akci, o jednoduchý zápas rozhodně nešlo.

Český výběr ve své základní skupině narazí na domácí Německo a dva zámořské celky, USA a Kanadu. Úvodní utkání s Německem se odehraje už 23. dubna od 15:30. O den později nastoupí Češi ve stejný čas ve Fanatic-Areně v Landshu proti USA a do třetice, v úterý 26. dubna, proti Kanadě, rovněž v 15:30.

Čtvrtfinálové zápasy se odehrají ve čtvrtek 28. dubna, semifinále v sobotu 30. dubna, finále a utkání o bronz v neděli 1. května.