Budeme vyhrávat v bílých i červených! říká Lukáš Nahodil a mluví k fanouškům

Josef Prášek, Simon Vejtasa
O L O M O U C – Rok 2020 je už minulostí. Náročný byl i pro olomoucké hráče, kteří doma nemohou slyšet své fanoušky. „Moc nám chybí,“ smutní dvaatřicetiletý útočník Lukáš Nahodil. Ten se v posledním zápase minulého roku prosadil proti Hradci Králové. Ale Kohouti nakonec padli 2:3 v nájezdech.

Lukáši, jak se za tím zápasem ohlížíte?
Je to škoda. Určitě jsme byli Hradci rovnocenným soupeřem, možná i lepším. Ale na to se nehraje. Ukázali jsme si zase, že dokážeme hrát s každým. Po utkání s Třincem jsme udrželi laťku našeho výkonu docela vysoko. Před zápasem s Hradcem bychom bod brali. Po utkání to asi ztráta je.

Sám jste vstřelil branku na 1:1. Byl jste na konci krásné kombinace.
Kluci to sehráli nádherně. Koloušek (Petr Kolouch – pozn. red.) mě našel do prázdné branky. Od něj jsem to upřímně čekal, protože on tohle často vidí a umí krásně nahrát. Věřil jsem, že mi to dá. Můžu před ním jedině smeknout.

Foto: Alena Zapletalová

Klidně jste mohl přidat i další branku, že? V jedné přesilovce jste pálil sám mezi kruhy.
Chytal jsem se za hlavu. Mně se to odrazilo a chtěl jsem střílet rychle, protože jsem neměl moc času. Netrefil jsem to, jak bych chtěl, brankář stál uprostřed… Stačilo to jen trefit do odkryté poloviny.

V nájezdech se vaši spoluhráči třikrát prosadili, nakonec jste padli. Zažil jste to někdy?
Asi se mi to nikdy nestalo, ale padaly hezké branky… Někdy se dá vyhrát na jeden nájezd, s Hradcem to nevyšlo. Je škoda, že já i Koloušek jsme neproměnili. Takový je hokej, nájezdy jsou loterie.

„Říkali jsme si v legraci, že bychom to mohli zkusit zase v bílých dresech."

Červené dresy vám tedy štěstí nepřinesly. Řešili jste, že byste hráli furt v bílých?
Samozřejmě, že to bylo na pořadu dne. (usmívá se) Říkali jsme si v legraci, že bychom to mohli zkusit zase v bílých dresech proti Hradci. Ale hosté přijeli v bílých, takže jsme se nepřevlékali a museli jsme hrát v červených. (směje se)

Takže se bude vyhrávat venku…
Bude se vyhrávat v bílých i červených! Hotovo! (usmívá se)

Některé domácí zápasy od vás nebyly povedené. Hraje roli i absence diváků?
Určitě to je jeden z důvodů, ale nemůžeme to na to svalovat. Naši fanoušci jsou fantastičtí a stadion vždy burácí. Moc nám chybí… Přeci jen, od televize nebo obrazovek je neslyšíme. Vnímáme alespoň jejich podporu na sociálních sítích. Chtěli bychom jim za to poděkovat.

„Vnímáme alespoň jejich podporu na sociálních sítích. Chtěli bychom jim za to poděkovat."

Jak byste se ohlédl za zvláštním rokem 2020?
Byla to divočina. Zrušené play off, do toho vládní opatření. Zápasy bez diváků… Byl to specifický rok. Doufám, že už nikdy nic takového nezažijeme. Snad se to přehoupne a budeme vzhlížet k lepším zítřkům.

A co byste popřál fanouškům do nového roku?
Chtěl bych popřát všem, aby byl rok 2021 pro všechny lepší. Hlavně ať jsou všichni zdraví a snad ten rok bude šťastnější a vrátí se vše do normálních kolejí – budeme se moct vrátit do restaurací, kaváren a tak podobně. Zkrátka si užívat život, dokud to jde a snad se budeme bavit nejen sportem.

Foto: Alena Zapletalová