Byli jsme lepším týmem, neproměnili jsme ale šance, oni ano, mrzelo Tobiáše Handla

Zuzana Spurná
O L O M O U C – I utkání s brněnskou Kometou odehráli junioři netradičně v úterý. Silnému výběru Brňanů dokázali být rovnocenným soupeřem, jihomoravský tým ale dokázal v divoké přestřelce překonat brankáře Olomouce šestkrát, Hanákům k minimálně jednomu bodu jeden gól chyběl. Hořkosladký návrat na led tak zažil Tobiáš Handl, který si sice hned v prvním utkání po návratu po zranění připsal gól, musel se ale smířit s těsnou prohrou.

Junioři odehráli na ledě Komety velmi dobré utkání, k bodům ale ještě kousíček štěstí chyběl. Kohouti dlouho drželi s brněnským týmem krok, víc než polovinu utkání to navíc byli právě Hanáci, kdo měl více ze hry, o gól víc ale dala Kometa „Spokojení být nemůžeme, protože jsme nebrali tři body, ale jsem rád, že jsme to nevzdali a bojovali až do konce," ocenil Tobiáš Handl.

Hanákům se vymstil vstup do utkání. Jako první museli lovit kotouč z branky a přesto, že na inkasovaný gól dokázali velmi rychle reagovat, Kometa si dokázala vždy udržet alespoň minimální náskok. „První třetina byla z naší strany hodně špatná. Od druhé třetiny se to vše zlepšilo a byli jsme lepším týmem. Neproměnili jsme ale šance a oni ano," mrzelo šikovného útočníka.

Přesto, že po zápase s Kometou Kohoutům do tabulky tři body nepřibyly, smutnit nemusí. Hanáci dlouhodobě prokazují velmi dobrou formu a odměnou jim je sedmá příčka v tabulce. Herní pohodu ocenil i urostlý útočník. „Já hrál s kluky tři zápasy. Pozoroval jsem je z tribuny a myslím si, že to máme dobře rozehrané. Jak se ale říká, nesmíme usmout na vavřínech. Musíme stále makat a jít nahoru," upozornil sedmnáctiletý hokejista. Olomoucká juniorka letos působí velmi semknutě a není se vlastně čemu divit. Důležitou roli v kabině hraje důvěra.. „Věříme jeden ve druhého a navzájem se podporujeme," prozradil.

Šternberský odchovanec utrpěl před několika týdny v utkání A týmu zranění ruky, nyní už se ale dostává zpět do formy. I on se hned v prvním zápase po návratu podepsal pod jednu z branek juniorů. „Jsem rád, že jsem se vrátil celkem brzo. Je hezké dát gól, pro mě je ale důležitější výhra. Hodnocení mého výkonu bych však raději nechal na trenérech," řekl skromně forvard, který už sbírá i první zkušenosti s mužským hokejem.

Mladičkého útočníka navíc čeká perný program. A nejen jeho. Ještě před pauzou odehraje áčko Kohoutů pět zápasů, juniorku čekají ještě čtyři kola. „Mně to vyhovuje. Mám rád, když se hraje hodně zápasů," řekl rozhodně.