Byli jsme všude o krok později, přiznal Milan Ministr

Ondřej Kubát
O L O M O U C - Ne. Ještě není konec. Hokejisté olomoucké Mory chtěli v úterním pátém čtvrtfinále proměnit první mečbol a před vlastními fanoušky oslavit postup do semifinále. Ovšem nepodařilo se jim to. Přestože byli Hanáci střelecky aktivnější, podlehli Středočechům 1:4, celá série tak musí pokračovat šestým duelem. "Nehráli jsme tak dobře, jako v předchozích zápasech v Benátkách," mrzelo útočníka Milana Ministra.

Do olomoucké plecharény přišly téměř dvě tisícovky fanoušků. Kohouti je ale nepotěšili. Zahazovali šance, spálili dvě trestná střílení a sami čtyřikrát inkasovali. "Měli jsme sice více šancí, ale Benátky podobné utkání u nás už odehrály, to druhé. Přestříleli jsme je, soupeř si ale občas vytvoří šanci, dorve to tam, dá branky," povídal viditelně smutný Milan Ministr.

Bartoň: Fanouškům se omlouváme

Na začátku třetí třetiny vyfasoval vyloučení na pět minut + trest ve hře obránce Jakub Bartoň. Znamená to tak, že v příštím utkání nebude moci nastoupit. "Moc se fanouškům omlouvám. Viděl jsem hráče, že má puk a chtěl jsem mu jít do těla. Odehrával to, trefil jsem mu hlavu, asi mě neviděl. Bylo to ode mě zbytečné. Dvakrát tolik mě mrzí, že si příště nezahraji," uvedl.

"Bylo to přesně podle pravidel, došlo ke zranění v obličeji. Nedá se nic dělat. Bude nám chybět, ale myslím, že máme dost hráčů, kteří ho nahradí," nechal se slyšet trenér Tomajko.

"Je to play-off. Měl jsem nájezd, Řípa měl nájezd. Bude to ještě boj o ten poslední bodík," bylo jasné zkušenému forvardovi.

Právě o zdraví Ministra se fanoušci obávali na konci úvodní periody po tvrdém nárazu na hrazení. "Dostal jsem ránu a letěl jsem do mantinelu. To se prostě stává, je to play-off," přiznal Ministr.

Sedmatřicetiletý centr ovšem v duelu pokračoval a v prostřední dvacetiminutovce si vynutil trestné střílení. "Chtěl jsem vystřelit gólmanovi pod vyrážečku, myslím, že jsem ji i trochu lízl. Bohužel to tam nepadlo," vrátil se k nešťatsnému momentu.

Čtvrtfinálová série tak bude pokračovat už ve čtvrtek u řeky Jizery. "Musíme hrát lépe, podobně, jako ty dva zápasy na ledě soupeře. Ve všech dosud odehraných kláních jsme měli šance, ale nespadlo to tam. Někdy to tak prostě je," nehází Ministr flintu do žita.

FOTO: Zdeněk Polák