Bylo to dlouhé čekání, ale výhra je super, komentoval úspěšný návrat Branislav Konrád

Lukáš Losleben, FOTO: Petr Tibitanzl
O L O M O U C – 112 dní. Přesně tolik času uplynulo od hrozivého zranění, které vyřadilo BRANISLAVA KONRÁDA z pozice jedničky kohoutího brankoviště. Nyní se slovenský brankář mezi tři tyče ve velkém stylu vrátil. Z jedenatřiceti střel, které na něj vyslali českobudějovičtí hráči, pustil za svá záda pouze jedinou. Navíc chytil i trestné střílení kanonýra Motoru Milana Gulaše. S jeho velkým přispěním tak kohouti zvítězili na jihu Čech 3:1.

Běžela 53. minuta přípravného utkání proti Hradci Králové, když celý olomoucký stadion ztichl. Branislav Konrád se totiž po zásahu bruslí držel za krk a sprintoval na střídačku. Všem spadl kámen ze srdce, když se ukázalo, že nůž nezasáhl tepnu a slovenský brankář byl po prvotním ošetřování odvážen při vědomí na nosítkách do nemocnice. Přesto však celková diagnóza nevypadala vůbec pozitivně – přeřezané svaly v oblasti klíční kosti, a to včetně zdvihače hlavy, dále naštípnutý obratel a zasažené nervy. „Mohu být rád, že to dopadlo „jen“ takhle. Kdybych dostal zásah o centimetr níže, nemuselo mě bolet vůbec nic, z čehož člověka mrazí. Nakonec to tedy dopadlo vcelku dobře,“ řekl Konrád k incidentu v rozhovoru pro klubový web v polovině září.

⇒ Brankář Branislav Konrád

Nyní se slovenský matador na led vrátil. A předvedl fantastický výkon podpořený vychytaným samostatným nájezdem. Kohouti se tak mohli radovat z vítězství. „ Z celkového pohledu bylo těžké se zase po takové době postavit do ostrého zápasu. Fyzicky jsem ale čekal, že to bude horší. Teď se cítím uvolněně. Kluci ve třetí třetině nepřipustili velký tlak a padali do střel, takže mi hodně pomohli,“ popsal své pocity bezprostředně po zápase.

Za tři body byl brankář s dvaačtyřicítkou na zádech rád. Obzvlášť poté, co musel sledovat zápasy Hanáků dlouhou dobu v televizi, popřípadě z tribuny. Přesto však přiznává, že stoprocentně fit ještě úplně není, ačkoliv to na ledě nebylo znát. „Bylo to dlouhé čekání, ale výhra je super. Ještě je přede mnou hodně práce, jelikož stále musím chodit na rehabilitace a uvidíme, jak se to bude regenerovat. Tohle je takový malý krůček a věřím, že se to bude, zejména tedy po psychické stránce, jen a jen zlepšovat,“ uvedl.

Ke svému prvnímu zápasu po více než třech měsících nastoupil Konrád na hřišti soupeře. Žádný tlak ze strany fanoušků Motoru si ale nepřipouštěl. „Někdy je to pro mě lepší, někdy zase horší. Já se snažím soustředit hlavně na sebe. Abych byl včas u tyček, měl dobrý postoj… ten tlak spojený s tím, že se hraje venku, mi ale svým způsobem i vyhovuje,“ komentoval tuto skutečnost.

Do branky se pak gólman Hanáků postavil se zbrusu novou maskou, kterou mu před sezónou navrhl jeden z olomouckých fanoušků. Chytalo se mi v ní dobře. Vzhledově se mi moc líbí a jsem rád, že ji mohu pokřtít jako helmu vítěznou,“ uzavřel s úsměvem.