Bylo to o jediném gólu, mrzelo brankáře Martina Faltera

Zuzana Spurná
T Ř I N E C – Kohouti nevstoupili do prvního utkání po reprezentační pauze, a to do zápasu na ledě Třince, správnou nohou. Hanáci museli dotahovat tříbrankové manko, nic ale nevzdali a v závěru zápasu se Ocelářům přiblížili na dostřel. Na srovnání ale Kohoutům nezbylo dostatek času, a tak se museli smířit s těsnou prohrou. Pořádnou porci smůly si v utkání vybral brankář Martin Falter.

I když se Kohouti v závěru utkání se silným Třincem snažili dohnat gólové manko ze všech sil, aktovita ke třetímu gólu do sítě Ocelářů nevedla. Hanáci se tak museli smířit s těsnou prohrou 2:3. Série vyhraných zápasů v řadě se tak zastavila na čísle čtyři. „Byla reprezentační pauza, která tu sérii nějakým způsobem narušila. Pustili jsme soupeře do vedení už 3:0, a i když to pak bylo drama, bohužel si mužstvo jako Třinec nenechá body utéct,“ mrzelo Martina Faltera.

⇒ Brankář Martin Falter

Hanákům chybělo v sestavě poměrně hodně hráčů, mimo jiné dlouhodobě zraněný Juraj Mikúš, Jakub Herman a Robin Staněk, které skolila nemoc, ale i Petr Strapáč, František Skladaný, Branislav Konrád a řada dalších. Pozměněná sestava ale podle Faltera na herním projevu Kohoutů příliš znát nebyla. „Uvidíme, jak to bude dál. Samozřejmě, že nám proti Třinci právě tihle hráči chyběli, ale myslím, že se nemáme za co stydět. Nebylo to ani moc vidět, že bychom hráli v horší sestavě. Hra nebyla špatná, jen jsme byli o jeden gól pozadu,“ litoval hráč nosící dres s číslem 83.

Olomoucký brankář si v utkání vybral pořádnou smůlu, už na začátku zápasu prošel puk za jeho záda po střele Bohumila Janka z poloviny hřiště, při druhém pak na Faltera srazil Vyrůbalíka jeden z domácích. „První gól bych z pohledu gólmana hodnotit neměl. Tohle v brance nesmí skončit v žádném případě. U druhého gólu někdo atakoval našeho obránce, který do mě vletěl, a já se tím dostal úplně z pozice, takže tam se nedalo dělat vůbec nic,“ vracel se ke dvěma brankám Ocelářů.

Kohouti ale nic nevzdali a v posledních deseti minutách snížili náskok domácích na jedinou branku po střelách Holce a premiérové trefě Galvase. Na srovnání však dost času nezbylo, a tak se Olomoučtí vrátili domů bez bodu. „Bylo to o jednom gólu, škoda, že nepřišel dřív. Nám se podařilo ujet bohužel až deset minut před koncem, a pak bylo vidět, že jsme ožili. Je vidět, že to s naším mužstvem zacloumá a můžeme v dalších zápasech ještě uspět,“ věřil brankář, který přišel do Olomouce před probírající sezónou.