Bývalý útočník Mory Petr Haluza: Motivaci navíc proti Olomouci nemám

Luděk Stránský
O L O M O U C – V prvním čtvrtfinálovém duelu jednou bekhendem překonal gólmana Kašíka, v dalším měření sil už však vyšel bodově naprázdno. Ex-olomoucký Petr Haluza se v dresu Královských lvů vrátil na Hanou, kde působil dva předchozí roky a platil za jednu z útočných opor týmu. Nyní se pokouší Kohouty vyřadit z play-off. „Máme jeden vyhraný zápas a teď se budou hrát dva zápasy u nás, takže si myslím, že bychom mohli být trochu ve výhodě,“ uvedl Haluza.

Pro východočeské hokejisty byl čtvrteční vstup do čtvrtfinále s Olomoucí nadmíru vydařený. Dokázali třemi góly obrátit nepříznivé skóre 1:3 a hned na úvod série si připsali důležité vítězství na ledě soupeře. Druhý duel na Hané ovšem už ovládnout nedokázali, Mora napodruhé uhájila své kluziště po výsledku 4:1.

Petře, jak byste zhodnotil páteční utkání?
Bavili jsme se o tom, abychom lépe vstoupili do utkání a neprohrávali, ale zase jsme k tomu přistoupili špatně, prohrávali jsme a už jsme to nestihli dotáhnout. Dopadlo to, jak to dopadlo.

Podobně jako ve čtvrtek jste prohrávali po první třetině o dvě branky, čím se dá takový začátek zápasu vysvětlit?
Těžko říct. Hráli jsme spoustu oslabení. Nevím, ale podle mě utkání rozhodčí úplně nezvládli.

Nemyslíte, že takové pocity mohli mít po čtvrtečním utkání i Olomoučtí?
To bych neřekl, že tomu tak bylo. Ale lepší se k tomu asi nevyjadřovat.

Byla speciální taktika nastoupit proti Kohoutům s tvrdším stylem hry, abyste je rozhodili, popřípadě znemožnili technický hokej?
Tak taktika…Ono se takhle v play-off hraje. Hokej je trochu tvrdší, agresivnější a myslím, že to není nějaká taktika.

⇒ Ex-olomoucký útočník Petr Haluza, který nyní obléká dres Královských lvů Hradec Králové

Když se budeme bavit o druhém duelu, vy jste si vytvořili velké šance hlavně ve druhé třetině, ale ani Čáp, ani Říha je nedokázali využít…
Určitě je to škoda. Neměli jsme dneska štěstíčko.

A jak byste celkově zhodnotil dva odehrané zápasy na Hané?
Myslím, že nemůžeme být úplně naštvaní, vezeme přece jenom jeden vyhraný zápas a teď se budou hrát dva zápasy u nás, takže si myslím, že bychom mohli být trochu ve výhodě.

Jak očekáváte, že budou ta dvě utkání v Hradci vypadat?
Myslím, že to budou vyrovnané zápasy, asi jako byli v Olomouci. A divácká kulisa bude asi také podobná.

Měl jste vy osobně nějakou speciální motivaci, když jste se dozvěděl, že budete hrát čtvrtfinále proti Olomouci, kde jste působil?
Každý se na play-off těší, je to vrchol sezóny a každý si to užívá. Hrajeme celou sezónu, abychom se dostali do play-off, takže motivace je sama o sobě velká. Nemám asi větší motivaci, kvůli tomu, že jsem za Olomouc hrál.

Vypisoval jste třeba nějaké sázky či odměny, jak bývá u některých hráčů či trenérů zvykem?
Vypsané nic na play-off nebylo. Vypisoval jsem v sezóně nějaké svačinky, ale teď na play-off ne.

A jak vzpomínáte na předchozí dva roky, kdy jste hrál v dresu Mory?
Mám pocit, že když jsem byl v Olomouci, tak jsme každý rok hráli play-off a celkem se nám i jakž takž dařilo. Takže to působení v Olomouci nemůžu hodnotit nějak negativně.

FOTO: hchk.cz