Ceníme si toho, jak při nás stojí fanoušci, vyzdvihl podporu ve Zlíně Jan Lukáš

Jan Meichsner
Z L Í N – Olomoucký odchovanec Jan Lukáš se po jednozápasové pauze vrátil do brankoviště Hanáků a stal se ústřední postavou vítězství svého celku na ledě Zlína. Ke kterému pomohl dohromady 28 zákroky a za svá záda pustil jeden jediný gól, o nějž se postaral exolomoucký Herman. Červenobílý nakonec zápas otočili na svou stranu, a tak nemusela jedna inkasovaná branka olomouckého brankáře tolik mrzet.

Olomoučtí na Zimním stadionu Luďka Čajky ve Zlíně dokázali navázat na vydřený bod z minulého zápasu a porazili Berany podruhé v sezóně za tři body, také sem jim podařilo dvěma přesnými zásahy odčarovat kouzlo domácí branky. „Utkání se mi hodnotí pozitivně a kladně, i když jsme v něm prohrávali po gólu Zlína 0:1. Podařilo se nám tady vyhrát za tři body, které už jsme opravdu potřebovali získat a jsme za to moc rádi,“ zhodnotil Jan Lukáš hlavní pozitiva pátečního duelu a přidal i své osobní pocity, které jej provázely po celý zápas: „Chytalo se mi velice dobře, cítil jsem se po celý zápas v pohodě. Dneska to klapalo na všech stranách kluziště. Třetí třetinu i přes to, že byla vypjatá a já chytal před jejich kotlem, jsem vnímal stejně jako ty předchozí.“

⇒ Brankář Jan Lukáš

Není pochyb, že základním stavebním kamenem úspěšného tříbodového zisku byla pouze jedna obdržená branka. A o tu se nemohl postarat nikdo jiný než Jakub Herman, který se dokázal prosadit už v prvním vzájemném duelu hraném na ledě Zlína v druhé polovině října loňského roku. „Ten jejich úvodní gól vzešel ze souboje v rohu, který jsme prohráli. Vlastně šlo o to, že hráč, který si měl hlídat Hermana chtěl u mantinelu nějakým způsobem vypomoct. Soupeř si toho všiml a poslal mu přihrávku přesně na hokejku. Já viděl, že to má do forhendu a čekal jsem rychlou střelu na vzdálenější tyč. Jenže on udělal pěknou stahovačku a zavěsil. Musím ho za ten způsob zakončení pochválit,“ popsal úvodní inkasovaný gól ze svého pohledu pětadvacetiletý brankář.

Olomoučtí se stejně jako při všech ostatních zápasech mohli spolehnout na podporu svých nejvěrnějších fanoušků. Ti své oblíbence po celý zápas hlasitě podporovali a tlačili ke třem bodům. „Moc bychom chtěli poděkovat fanouškům za podporu. Víme, že jezdí do Chomutova, do Liberce a všude. Moc si ceníme toho, jak při nás stojí, snad se nám teď bude dařit dál a budeme jim přinášet co nejvíce radosti,“ ocenil olomoucké fanoušky Jan Lukáš.

Hanáci už se však nyní chystají na další náročný zápas. V neděli totiž na led olomouckého zimního stadionu přijede neoblíbený Chomutov, na který letos ještě Kohouti nenašli recept. „Letos nám to na ně moc nešlo a myslím si, že je nejvyšší čas je porazit,“ velí před nedělním duelem strážce hanácké svatyně.