Černý týden olomoucké mládeže. Junioři i dorostenci se střelecky trápí

Zuzana Spurná
O L O M O U C – V prvních dvou říjnových týdnech se olomoucké mládeži nadmíru dařilo. Dalších čtrnáct dní ale tak úspěšných nebylo. Mládežníci Mory se v posledních týdnech potýkají s marodkou i střeleckou smůlou. Jediným týmem, kterému se podařilo urvat body, byl starší dorost, když nejprve doma přetlačil Havířov, a poté si poradil i se soupeřem na porubském ledě.

JUNIOŘI

Matěj Pavlovský, 18 let, útočník

Podruhé skončil zápas s Pardubicemi jednogólovým rozdílem, čím si to vysvětluješ?

Myslím si, že jak pardubický gólman, tak náš, jsou oba velice kvalitní, a proto nepadá moc gólů. Bohužel minule jim vyšly lépe nájezdy, a teď proměnili o jednu šanci navíc.

V čem byl rozdíl oproti utkání s Kometou, kdy jste neodehráli vůbec dobrý zápas?

Rozdíl byl určitě v tom, jak jsme k tomu zápasu přistoupili, úplně jinak než s Kometou. S Pardubicemi jsme makali a dřeli. Tak by to mělo být pořád.

Čtvrtek 30. 10. – 22. kolo: Olomouc – Kometa Brno 1:6
Předehrávka 22. kola s brněnským týmem nabídla už během prvních pěti minut dva rychlé góly. Na střelu Pokorného našel po dvou minutách odpověď domácí kapitán Ostřanský, bohužel pro Kohouty ale zůstalo jen u jediné branky. Po první třetině sice Olomoučtí ztráceli jen dva góly, ovšem Kometa měla v utkání výrazně navrch, a tak po třetím gólu vystrnadila z brány Urbische, jeho nástupce Slezák ovšem inkasoval rovněž třikrát. Duel s jihomoravským týmem se juniorům vůbec nepovedl, naopak rozjetá Kometa si odvezla tři body.

Milan Ostřanský (1+0), Aleš Jergl (0+1)

Milan Ostřanský, 20 let, útočník

O pouhých čtyřech gólech ve čtyřech utkáních

Je to žalostné, ale těžko hledat příčinu. Nestřílíme na bránu a pořád si to chceme přihrávat do prázdné, a proto nedáváme góly. V tom rozpoložení, v jakém jsme, musíme střílet z každé pozice a ono tam postupem času něco spadne. Nesmíme ale kombinovat až do kuchyně, to můžeme, až budeme třetí v tabulce (zavtipkoval).

Sobota 1. 11. - 23. kolo: Olomouc – Pardubice 1:2
Po dni volna ale vstoupili junioři do dalšího zápasu jako úplně jiný tým. První dvacetiminutovka sice Hanákům kvůli pomalejšímu rozjezdu nevyšla, od druhé třetiny však byla na Kohoutech vidět obrovská snaha vyrovnat. Ke smůle domácích však podruhé inkasovali. Junioři se ale nevzdali a ze všech sil se snažili najít místo, kudy prostřelit Vejmelku. Střelecká mizérie se ale projevila i tentokrát, a tak řada velkých šancí zůstala nevyužita. I přes to, že byl ve hře vidět velký rozdíl oproti utkání s Kometou, ani proti Pardubicím se Olomoučtí z bodů radovat nemohli.

Matěj Pavlovský (1+0), Jan Kropáč (0+1)

Aktuální postavení v tabulce: 12. místo – 27 bodů – na postupovou osmičku ztrácí 11 bodů

STARŠÍ DOROST

Úterý 28. 10. - 17. kolo: Olomouc – Havířov 2:1
Kalendář sice oznamoval státní svátek, starší dorostenci ale nezaháleli. Na ledě se střetli s nedalekým Havířovem. A ten jim byl velmi vyrovnaným soupeřem. Až do 57. minuty se hrál atraktivní hokej, avšak chudý na góly. Rozhodující gól totiž padl právě zhruba tři minuty před koncem utkání, a to z hokejek Kohoutů.

Jan Štefka (1+0), Matěj Zabloudil (1+0), Jiří Kališ (0+1), Vítězslav Beutl (0+1), Jakub Metelka (0+1)

Sobota 1. 11. – 19. kolo: Poruba – Olomouc 1:3
K dalšímu utkání vyrazili svěřenci trenéra Jana Tomajka na led ostravské Poruby. Po bezbrankové první třetině lovil porubský brankář puk ze sítě ve druhé dvacetiminutovce hned třikrát. Do závěrečné části tak šli mladí Kohouti s pohodlným třígólovým náskokem, Poruba se však nevzdala, a tak alespoň připravila Pospíšila o čisté konto čestným gólem.

Jakub Metelka (1+0), Vítězslav Beutl (1+0), Miroslav Kuba (1+0), Lukáš Spurný (0+1), Jakub Heža (0+1), Marek Husták (0+1)

Neděle 2. 11. – dohrávka 18. kola: Olomouc – Zlín 3:8
V pravé poledne svedla dohrávka osmnáctého kola na led olomoucké plecharény Kohouty a Ševce z nedalekého Zlína. Olomoučtí sice jako první vedli, ještě v první třetině ale Zlín srovnal. Přesnější mušku pak po celou dobu utkání prokazovali hosté, především čtyřgólový Nicolas Werbik, kteří mezi tři tyče domácí svatyně poslali osm gólů. Starší dorostenci tak doplatili především na vysoký počet vyloučených.

Patrik Říčka (1+0), Marek Husták (1+0), Miroslav Kuba (1+0), Lukáš Spurný (0+1), Jiří Horák (0+1), Jan Štefka (0+1)

Aktuální postavení v tabulce: 5. místo – 29 bodů – na postupující čtveřici ztrácí pouhý bod, navíc bude Olomouc dohrávat utkání se Vsetínem

MLADŠÍ DOROST

Úterý 28. 10. – 13. kolo: Olomouc – Třinec 1:9
Mladší dorost trápí rozsáhlá marodka i přesto se ale ve sváteční den museli postavit Ocelářům z Třince. Hosté rozhodli o svém vítězství prakticky v první třetině, kdy nasázel do olomoucké brány rovnou pět gólů. Hanákům nejlépe vyšla prostřední část, jeden gól, vstřelený právě ve druhé periodě, ovšem na vítězství nestačil.

Martin Pěcha (1+0), Ludvík Rutar (0+1), Jakub Galvas (0+1)

Neděle 2. 11. – 14. kolo: Zlín – Olomouc 8:7
Po vysoké prohře s Třincem čekal v neděli mladší dorost další těžký soupeř, a to druhý Zlín. Utkání na jihu Moravy se změnilo v gólovou přestřelku, když se do zápisu muselo zaznamenat patnáct gólů. Bohužel pro Olomoucké ale osm branek skončilo v jejich síti. Svěřencům trenéra Kamila Přecechtěla se však nedala upřít bojovnost, když první třetina končila poměrem 3:1, druhá už ale byla vyrovnaná (3:3) a třetí dokonce vyhráli právě Kohouti (2:3), když sedmý gól vstřelili třináct vteřin před koncem.

Miroslav Skopal (1+2), Jakub Galvas (0+2), Anagnostis Spatharis (1+0), Martin Urban (3+0), Ludvík Rutar (1+0), David Vosátko (0+1), Tomáš Dajčar (1+0), David Štefka (0+1), Tomáš Holiš (0+1)

Aktuální postavení v tabulce: 4. místo – 30. bodů