Chci udělat nějaký týmový úspěch. Proto jsem tady, říká Dalibor Řezníček

Zuzana Spurná, Josef Prášek
O L O M O U C – Kohouti na začátku květně odstartovali suchou přípravu. A mezi hráči olomouckého áčka nechyběl ani Dalibor Řezníček. Letošní posila Hanáků to na první trénink neměla daleko, téměř celou svou dosavadní kariéru totiž Řezníček strávil ve Zlíně. S několika novými spoluhráči se tak zná už z předchozího působiště. A proč vlastně přijal nabídku Olomouce?

Dalibore, jak se zrodil váš přestup do Olomouce?

Bude mi třicet let a končila mi smlouva. Celou kariéru jsem byl ve Zlíně, tak jsem si říkal, že už by to chtělo nějakou změnu. Zájem Olomouce byl konkrétní a nabídka mě oslovila.

Když se ohlédnete za působením ve Zlíně, jaké bylo?

Bylo to asi deset nebo jedenáct sezón, navíc jsme vyhráli titul, takže to bylo úspěšné. V posledních letech ty výsledky ale nebyly takové, jaké jsme si všichni představovali. Byl to impuls, proč jsem chtěl změnit prostředí.

Byl i tohle důvod, proč jste si vybral Olomouc? Věříte, že byste s ní mohl hrát výš?

Doufám, že se budeme pohybovat na pozicích pro play-off a že si play-off zahraju, když se to minulý rok ve Zlíně nepovedlo.

Jak na vás zatím působí nový tým?

Byl to teprve první trénink, ale kluci jsou všichni v pohodě, takže si myslím, že nebude problém. Všichni se známe tak nějak z ledu, ale nejvíc asi s Tomášem Valentou nebo Honzou Káňou ještě ze Zlína. I s Honzou Švrčkem jsem hrával ve Zlíně první rok, takže se známe. Psal jsem si s Tomášem Valentou a vyptával jsem se na různé věci, takže jsem nějaké informace měl.

V minulé sezóně jste měl velmi málo trestných minut, je tohle vaše doména?

To bych neřekl. Snažím se ale hrát čistě, protože přesilovky a oslabení rozhodují zápasy. Hráč není moc prospěšný, když je každý zápas dvakrát venku. Budu se snažit pokračovat v tom, jak jsem hrál, tzn. co nejméně oslabovat tým.

V uplynulém ročníku se vám dařilo i bodově, čím to bylo?

Někteří obránci před sezónou odešli a já dostal víc prostoru, a to třeba i v přesilových hrách. Je to jedno s druhým. Měl jsem větší důvěru trenéra i víc času na ledě. Cítil jsem se dobře a nějaké body naskákaly.

Budou pro vás zápasy proti Zlínu v něčem speciální?

Těším se na to moc (usmívá se). Zatím jsem proti Zlínu odehrál jen dva přátelské zápasy během angažmá ve Znojmě. Jsem na to zvědavý. Doufám, že budou lidi na tribunách. To bude základ pro to, aby to byl dobrý zápas.

Přišel jste v podstatě z jednoho rodinného klubu do druhého, může to být výhoda?

Myslím si, že to může být výhoda. Je to hodně podobné a už na prvním tréninku to bylo cítit. Byla dobrá atmosféra, žádná závist nebo něco takového. Kluci se znají, jsou spolu dlouho a myslím, že i já zapadnu a bude to v pohodě.

Jaké jsou vaše cíle v Olomouci?

Chci pokračovat v dobrých výkonech a udělat nějaký týmový úspěch. Proto jsem tady.

Po sezóně skončil kapitán Martin Vyrůbalík, bavili jste se už s trenéry o tom, jaká bude vaše role v týmu?

Zatím ještě ne. Jsou za námi první tréninky a pobavili jsme se zatím jen tak rychle. Ještě bude dost času. Určitě mi pak řeknou nějaké své představy.

Hrála nějakou roli vzdálenost mezi Olomoucí a Zlínem?

Nebylo to rozhodující, ale přihlédl jsem i k tomu, že nebude takový problém se stěhováním nebo že během suché přípravy nebude problém dojíždět. Nabídka Olomouce mě ale oslovila bez ohledu na to, jak je to daleko.

Jak jste strávil volno po konci sezóny?

Čtyři dny po sezóně se mi narodil Honzík. Líp to vlastně vyjít nemohlo. Od té doby pomáhám přítelkyni a musím říct, že v mnoha ohledech je to náročnější než sezóna profesionálního hokejisty. Pomáhám, jak se dá. Kluka přebalím nebo jej vezmu v kočárku ven. Rozhodně jsem se nenudil (směje se).

Jste tedy poměrně čerstvým otcem a většina spoluhráčů má malé děti. Myslíte si, že dostanete nějakou radu od těch zkušenějších?

Asi se budu vyptávat, protože malého máme čerstvě. Nevím, jak to tady chodí, ale jestli kluci třeba chodí nějak hromadně na procházky s miminky, klidně se přidám (usmívá se). Budu jedině rád.

Znáte Olomouc nebo ji budete budete objevovat až během sezóny?

Trošku ji znám. Minulý rok před sezónou jsem tu chvilku byl, takže centrum znám. Vlastně i okolí, protože máme pejska, tak jsme s ním chodili na procházky. Těším se ale, až ji poznám ještě víc.

Na zimním stadionu se po letech bude rekonstruovat střecha, co na to říkáte?

O rekonstrukci jsem se dozvěděl nedávno. Uvidíme, co to přinese. Doufám, že tu v prosinci a v lednu nebude taková zima, jako tu bývá (směje se).