Chtěli bychom, aby chodilo více lidí, přeje si obránce Martin Janáček

Miroslav Fantal
O L O M O U C – Vysoké vítězství bez inkasované branky. Takové bylo utkání třiatřicátého kola, ve kterém olomoučtí hokejisté potvrdili domácí nadvládu a porazili Hradec Králové. Hanáci o osudu střetnutí rozhodli již v první třetině, ve které skórovali hned třikrát. Dvě minuty před přestávkou se poprvé v sezóně radoval z branky obránce Martin Janáček. „Hráli jsme dobře, soupeře jsme k ničemu moc nepustili,“ hodnotil zápas.

Přestože si domácí Kohouti v první části nevytvořili příliš střeleckých příležitostí, skončil kotouč za zády hradeckého Jakuba Čecha hned třikrát. „Vždy vám pomůže, když vstřelíte dvě tři rychlé branky, než když to je například nerozhodně. Začátek jsme měli dobrý, i když bych řekl, že jsme nehráli, tak jak umíme. Soupeř měl také šance, které neproměnil. Libor (Kašík) chytal výborně,“ vzpomínal na úvodní dějství Martin Janáček.

⇒ Martin Janáček

Právě jemu, třiadvacetiletému obránci Kohoutů, který s hokejovou kariérou začínal v Přerově, se povedlo na konci první třetiny zvyšovat už na rozdíl tří branek. „Bylo to v závěru naší přesilové hry. Kotouč šel do rohu, odkud mi ho Ríša Diviš nahodil před bránu. Dal jsem to gólmanovi mezi nohy pod beton,“ popsal moment z osmnácté minuty, kterým nasměroval svůj tým k vysokému vítězství.

Hanáci v dalším průběhu klání svého soupeře prakticky do ničeho vážnějšího nepustili, naopak dalšími třemi brankami dali podobu konečnému výsledku. „Hráli jsme dobře, soupeře jsme k ničemu moc nepustili,“ potvrdil hráč hrající s číslem čtrnáct. „Byli jsme ale i nedisciplinovaní a hráli jsme hodně oslabení. Naštěstí nás Libor podržel. Jsme rádi, že jsme vyhráli s nulou,“ pochvaloval si spokojeně.

Martin Janáček má ve statikách v kolonce odehraných utkání číslo třiadvacet. Dlouholetý olomoucký hráč se totiž už dvakrát v průběhu letošního ročníku potýkal se zdravotními problémy. Nyní se však zdá, že je vše v pořádku.

„Kromě toho, že je půlka kabiny nachlazená, dokonce i já, je všechno v pořádku. Vše drží a já doufám, že i bude držet,“ přeje si.

Hanáci jsou po více jak polovině základní části na druhé příčce, v sobotu navíc přivezli cenné tři body z Ústí nad Labem. Kdo však pomýšlel, že by se díky tomu mohla zvednout návštěva na následující zápas s Hradcem, musel být zklamán. Cestu na stadion si našlo pouze devět stovek fanoušků.

„Chtěli bychom, aby chodilo více lidí. Na druhou stranu, komu by se chtělo mrznout na stadionu, kde vám fouká za krk. Je to škoda, ale věřím, že pokud budeme podávat stejné výkony, bude chodit i více lidí,“ doufá obránce, který v minulosti odehrál šestadvacet zápasů za mládežnické reprezentační výběry.

Už tuto sobotu by však olomoucký zimní stadion mohl zažít lepší kulisu, na Hanou dorazí lídr tabulky z Mladé Boleslavi. Na velký hokejový svátek se těší i sami hokejisté. „Na utkání se těšíme. Každý kdo hraje proti Mladé Boleslavi, chce zvítězit. Má na nás pět bodů náskok, určitě se budeme chtít dotáhnout,“ přemýšlí třiadvacetiletý Kohout.