Do jaké míry se vám sezóna povedla podle vašich představ?
Milan Ostřanský: Podle mě se povedl jen ten hlavní a zásadní plán, a to nespadnout a udržet extraligovou přislušnost, ale ten další náš cíl udělat play-off se nepovedl, takže padesát na padesát.

⇒ Útočník Milan Ostřanský

David Škůrek: Vzhledem k tomu, jak jsme do sezóny vstoupili, tak jsme si mohli dát vyšší cíle a zaměřit se na play-off. Prioritou ale byla záchrana. Když jsme pak měli docela slušný náskok, trošku se to sesypalo a začalo se to dohánět v posledních zápasech, což je škoda. Pro mě to úspěch není.

Milan Ostřanský: Pro mě také ne, chtěli jsme rozhodně víc.

Letošní sezóna měla být po kvalitativní stránce týmů tou nejvyrovnanější za spoustu let. Byl to opravdu takový rozdíl oproti předchozím ročníkům?
David Škůrek: Určitě to bylo vyrovnané, to jsme mohli vidět všichni na tabulce. Když se dvakrát vyhrálo, tým poskočil třeba o osm míst nahoru, prohrálo se a šlo se dolů.

Milan Ostřanský: Byla tak vyrovnaná, o baráži i play-off se rozhodovalo až v nejzazších termínech, bylo to hodně o psychice. Nás zradilo, že jsme ztratili body například v zápasech s Kladnem, Mladou Boleslaví nebo Českými Budějovicemi. Nebýt těchto zbytečných ztrát, věřím je v play-off jsme.

David Škůrek: To, že se dá porazit každý a prohrát s každým, už platí v juniorce delší dobu, a nejen v ní.

V sezóně jste bohužel zaznamenali i dvě dlouhé šňůry proher, nejprve sedmizápasovou, v té druhé šlo dokonce o devět utkání. Čím to bylo, že se série proher takhle protáhly?

Milan Ostřanský: To je sice pravda, ale když se podíváme na výsledky, hodně z těch zápasů je o jeden gól, to jsou ty laciné góly, branky v závěru.

David Škůrek: Jedna šňůra byla mezi vánoční přestávkou, tam jsme špatně začali a špatně skončili. Možná to bylo tím, že jsme se viděli moc nahoře a cítili se trošku neohroženě. Ta druhá byla zapříčiněná určitě tím, že jsme cítili uspokojení ze záchrany. V zápasech jsme často vedli, ale ta zodpovědnost tam nebyla, a když šel soupeř v závěru do tlaku, dokázal toho využít.

Především v druhé polovině soutěže vás trápila špatná obranná činnost…

Milan Ostřanský: To bylo způsobené tím uspokojením, všichni jsme se hrnuli do útoku a zapomínali jsme bránit.

David Škůrek: Druhá část se nepovedla gólmanům, je ale pravda, že jsme jim v závěrečných minutách utkání moc nepomáhali.

⇒ Obránce David Škůrek

První lajna, v de facto ta nejzkušenější, byla dlouhou dobu v podstatě hnacím motorem juniorky, jak jste to vnímali vy?

Milan Ostřanský: Naše lajna to dle mě táhla po celou sezónu, stačí se podívat na statistiky. Na konci už ale všem docházely síly, Kralda (Lukáš Králík), Škůra (David Škůrek) i Aleš (Jergl) hráli navíc ještě za A tým, takže toho měli ještě víc. Ostatním lajnám se moc střelecky nedařilo, ale to tak někdy bývá.

David Škůrek: Lajna šlapala fantasticky celou sezónu. Měli jsme krizi, to ale potká v sezóně každého, nejsme stroje. Neříkám ale, že je to hlavní důvod té komplikace ke konci sezóny, v týmu je přece dalších 15 hráčů.

V posledním zápase jste ale opět ukázali, že umíte hrát atraktivní hokej. Vyhráli jste 7:0 nad Plzní a očividně jste si utkání užívali, což muselo bavit i, na poměry olomoucké juniorky, vysoký počet diváků…

Milan Ostřanský: Za ty diváky jsme moc rádi. Škoda jen, že přišli až na poslední zápas. Chtěli bychom jim za to poděkovat. A co se týče zápasu, Plzni už o nic nešlo, hráli uvolněně a my se hokejem konečně bavili tak, jak jsme chtěli i v průběhu sezóny, bohužel už bylo dávno po dvanácté. Myslím, že jsme si to všichni užili.

David Škůrek: Proti Plzni to byla tak trošku exhibice. Mám za to, že Plzeň chtěla jít z posledního místa a body nechtěli. Tím nechci snižovat náš výkon, hráli jsme uvolněně a nebáli se něco vymyslet. Byl to poslední zápas, jak měl být a já si ho užil.

Už v průběhu této sezóny nakouklo do juniorky několik hráčů staršího dorostu, jako například Jakub Urbisch, Tomáš Šoustal, Robert Horák, Jan Klvaňa a další. Zdá se, že tihle hráči mohou v týmu pro příští ročník plnit důležité úlohy…

Milan Ostřanský: Přesně tak, dá se na nich stavět. Šoustal je určitě velký talent, věkem příští rok ještě dorostenec, určitě se ještě vyhraje a bude juniorku příští rok táhnout. To stejné platí o Urbischovi.

David Škůrek: Myslím, že Urbisch mohl klidně v sezóně odchytat více zápasů, škoda, že nedostal více příležitostí, byl by pro tým hodně platný. Šousty (Tomáš Šoustal) to samé, myslím, že měl hrát stabilně, ale měl zdravotní problémy, takže ho to zbrzdilo a strávil sezónu v dorostu. Příští rok budou určitě klíčovými hráči juniorky.

Vypadá to ovšem, že složit tým juniorky pro příští sezónu nebude, po kvantitativní stránce, vůbec jednoduché. Jak vidíte možnosti týmu?

Milan Ostřanský: Já ve skrytu duše doufám, že ještě budu její součástí. Také záleží, kolik bude výjimek, to ještě není jasné. Podle mě by ambice mohly být vyšší než letos.

David Škůrek: Těžko říct, můžeme jen polemizovat. Pokud bude dobrá parta a nějaké ambice, skončí to určitě lépe než letos. Já už součástí juniorky nebudu, teď se soustředím pouze na dospělý hokej a podřídím tomu vše.

Milan Ostřanský: Urbisch, Klvaňa, Horák, Šoustal, Pavlovský, Hes, základ týmu bude dobrý, jen ho doplnit o vhodné typy, které chtějí bojovat. Tým se mění každým rokem, to je dané podle ročníků, určitě někdo přijde.

David Škůrek: Letos to bylo podobné. Nevidím v tom žádný rozdíl. Co na tom, že bude tým mladý? Je dobře, že se bude pracovat s mladými hráči.