Cíl máme jasný, nic neprohrát a dojít si pro play-off, velí Matěj Kořenek

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Starší dorostenci odehráli v minulém týdnu jediný zápas. V něm ale narazili na suverénní Salcburk, který patří k největším favoritům celé dorostenecké extraligy. Kohouti však mezinárodní výběr zaskočili a před vlastními fanoušky dlouho vedli. Náskok se jim však nepodařilo udržet a v prodloužení se radoval Red Bull. Hanáci se však stali vůbec prvním týmem, který Salcburk sebral alespoň bod!

Salcburk je velmi silným týmem a ve skupině D jasným favoritem. Olomoučtí starší dorostenci jsou však mezinárodnímu výběru stále vyrovnanějším soupeřem. V dosud posledním utkání dokázali hned na začátku otočit nepříznivý vývoj, přesto nakonec brali jen bod. Proti Salcburku ale vůbec první. „Nestíhali jsme s nimi ke konci zápasu moc bruslit. Mysleli jsme si, že výsledek je hotový za stavu 4:2, ale nebyl,“ řekl zklamaně Matěj Kořenek.

Kohouti dlouho vedli, Red Bull ale pár minut před koncem dokázal srovnat. Hanáci sahali po třech bodech, ani při vidině prodloužení ale nevěšeli hlavy. Konečná ztráta dvou z nich však po utkání hodně mrzela. „Od začátku zápasu jsme do toho šli s tím, že budeme brát plný počet bodů, tedy tři a šli jsme si za tím. Vedli jsme ještě dvě minuty před koncem třetí třetiny 4:3, pak tam ale bylo hloupé vyloučení a my šli do čtyř. Bohužel jsme to neudrželi,“ vracel se k utkání.

Po tom, co opadlo prvotní zklamání, začali si starší dorostenci uvědomovat i pozitiva utkání. Rakušany pořádně potrápili, a to jim může do dalších kol pomoci. „Je parádní utkat se s takovým výběrovým týmem a čelit mu jako rovnocenný soupeř. Jsme první, kdo jim vzal alespoň bod a určitě se od toho odrazíme,“ řekl rozhodně sedmnáctiletý hokejista.

Matěj Kořenek byl na ledě k nepřehlédnutí a společně se svými spoluhráči z lajny se podepsal pod tři góly. Sám si připsal dvě branky a na jednu nahrál. Body by ale vyměnil za vítězství. „Samozřejmě bych byl spokojenější, kdybychom vyhráli, ale bohužel to nestačilo. Hráč od hráče jsme dřeli a nechali tam všechno. Naše lajna je taková nestálá a pořád se k nám točí třetí útočník. S Jackem (Davidem Kalačem) hraji pořád a sedíme si,“ usmíval se.

Šikovný útočník nastupuje se svým dlouholetým kamarádem, Davidem Kalačem a sehranost je vidět na první pohled. Není se ale čemu divit, Kořenek s Kalačem spolu hrají už od páté třídy. „Bez Jacka jsem jako bez nohy. Rozumíme si ve všech směrech a dokonce, i když se nevidíme, víme kam nahrát,“ prozradil hráč nosící na dresu tradiční číslo 21.

Do konce základní části zbývají čtyři kola a Hanáky nečekají jednoduší soupeři. Na přímý postup do vyřazovacích bojů navíc ztrácí sedm bodů. Svěřenci trenérů Berana a Recha dobře ví, co musí zlepšit. „Pracujeme hodně na obranném pásmu. Dobře bránit je základ, pilujeme to pořád na tréninku. Když budeme dobře bránit, bude se nám to pak otvírat do útoku. Cíl máme jasný, nic neprohrát a dojít si pro play-off,“ měl jasno olomoucký odchovanec.