Cítím se dobře, s kluky se mi hraje výborně, řekl Vilém Burian

Adam Mráček
O L O M O U C – Po dvouzápasové pauze znovu za tři body! Radovali se Hanáci a také Vilém Burian, který si zapsal druhou branku. Ve 22. minutě, po výborné střele na bránu od Houdka už Burian jen neváhal a kotouč poslal za brankaře hostů. “Tohle je spíš gól Houdka, který to tam vymotal na brankoviště a já jen vstřelil mezi betony“, řekl na úvod Burian.

Po druhé třetině šli Hanáci do kabin s jasným náskokem 3:1. Při začátku třetí třetiny si mysleli, že stav udrží stejný. Omyl! Piráti byli schopni vyrovnat na 3:3. „Mysleli jsme si, že to dohrajeme na 3:1. S trochou lehkovážnosti a vlastními chybami jsme to dostali na 3:3 v naší přesilovce. Zaplať pán bůh, že to tam padlo,“ oddychl si Vilém Burian.

Za stavu 3:3 to začínalo být pro domácí ošemetné. Piráti začínali přitlačovat a na Hanácích začala být vidět nervozita. Právě čtvrtý gól Jana Knotka rozhodl o výsledku celého zápasu. „První pětka hrála super, vzala tu přesilovku na sebe a rozhodla zápas. Můžeme být jen rádi, že jim to tak lepilo,“ řekl.

Letošní gólová sezóna momentálně patří Burianovi. Za 40 zápasů si nasbíral třináct gólů. „Cítím se dobře, s kluky se mi hraje výborně. Poslední dobou to není úplně nejlepší, náš výkon si degradujeme těmi našimi chybami. Třeba to, že jsme dostali dva góly v naší přesilovce a to se nesmí stávat,“ sdělil hráč s číslem 24.

Druhý útok se u Olomouckých trošku pomíchal. Ve 39. a 40. kole byl útok jasný. Právě Irgl, Strapáč a Burian předvádí skvělou podívanou. „Já myslím, že po druhém zápase si to začalo sedat a není to špatné. Bohužel tentokrát je tam ta kaňka inkasovaných gólů. To tu radost trošku kazí, ale jinak si myslím, že si rozumíme a bude to dobré,“ na závěr pravil Burian.