Mladí kohoutci se o víkendu 8. a 9. února představili na brněnském turnaji Erat Cup, kde změřili síly se soupeři převážně z České republiky, přítomen však byl i jeden tým z Rakouska.

Zúčastněné týmy:
HC Klangenfurt, VHK Robe Vsetín, HC Uherský Ostroh, HC Kometa Brno, HC Pilsen Wolves, Bílí Tygři Liberec, Motor České Budějovice, MBK Žraloci Vyškov, Výběr ročníku 2011, Spatra Praha , HC Olomouc, BK Havlíčkův Brod.

Celkem 12 týmů bylo rozděleno do tří skupin po čtyřech. Olomouc musela čelit Spartě, Brnu a Uherskému Ostrohu, se všemi soupeři si však dokázala poradit a postoupila tak do čtvrtfinále bez ztráty jediného bodu.

Výsledky základní skupiny:
HC Olomouc - HC Kometa Brno 7:4
HC Olomouc - HC Uherský Ostroh 12:2
HC Olomouc - HC Sparta Praha 9:5

Ve čtvrtfinále, které se hrálo následující den, čekala Hanáky odveta proti Spartě. Ani tentokrát však mladí kohoutci nedali Pražanům nejmenší šanci, a po vítězství 8:2 se mohli těšit na boj o medaili.

Semifinále postavilo Olomouci do cesty liberecké Bílé Tygry, které Mora porazila vysoko 11:5 a cesta do finále byla volná. Posledním soupeřem kohoutů na cestě za vítězstvím byl Havlíčkův Brod, s nímž Mora sehrála vůbec nejvyrovnanější partii, ani bruslaři však nemohli Olomouc zastavit a kohouti po vítězství 6:4 mohli začít slavit. Hanáci si letošní ročník Erat Cupu zcela podmanili a bez ztráty jediného bodu si dokráčeli pro zlaté medaile.

Výsledky play-off:
HC Olomouc - HC Sparta Praha 8:2
HC Olomouc - Bílí Tygři Liberec 11:5
HC Olomouc - BK Havlíčkův Brod 6:4

Soupiska HC Olomouc:
39 Filip Čisarik
41 Jan Mraček
71 Daniel Krkoška
18 Milan Liptaj
46 Adam Kurz
14 Matyáš Vyhnánek
55 Filip Hrdlička
88 Patrik Synek
69 Denis Bělohlávek
24 Erik Künstler

Trenéři: Milan Liptaj a Aleš Kubáň