Zatím to probíhá podle představ olomouckých hokejistů. Povinnost dvou vítězství v úvodních domácích střetnutích čtvrtfinálové série splnili a nyní, když mají nad soupeřem dva zápasy navrch, míří do Litoměřic, kde ve středu a čtvrtek budou atakovat postup do semifinálové části. Ještě předtím se však k zápasům na olomouckém ledě vrátil forvard Matěj Pekr.

⇒ Útočník Matěj Pekr

„Určitě jsme spokojení s tím, že jsme oba zápasy vyhráli. Ale zároveň víme, že je pořád co zlepšovat a celá série není zdaleka vyhraná, bude to ještě těžké,“ predikuje Matěj Pekr, který by svůj celek už rád viděl v dalším kole vyřazovací části, ví však, že tato „šichta“ ještě není dokončena.

Ve druhém utkání v kohoutí plecharéně se atmosféra vyhrotila téměř až na bod varu. Kališníci vstoupili do třetí části s dvoubrankovým deficitem, možnost dotáhnout svého soka si ale značně ztížili. Víc jak půl třetí třetiny hráli v oslabení.

„Někteří spoluhráči už říkali, že hráči Litoměřic nezvládli druhou, potažmo třetí třetinu, kde byli zbytečně vyloučení. Myslím si, že to fauly byly, nevím, čemu se divili. Máme tři lidi, co jsou zašití, takže za ty zákroky byli oprávněně vyloučení a my jsme to potrestali,“ vrací se k vypjatým situacím „Peky“.

Série za stavu 0:2 však není pro Stadion ještě vůbec ztracená, a pokud nechce soupeři nabídnout možnost postupu zadarmo, musí se podobným momentům vyvarovat. Stejného názoru je i člen kohoutího mužstva. „Pokud chtějí uhrát nějakou výhru, budou muset hrát disciplinovaně, nefaulovat a udržet nervy na uzdě.“

Zajímavosti před zápasy v Litoměřicích

⇒ Mora vyhrála první zápasy čtvrtfinále 4:1 a 7:1, v sérii vede 2:0

⇒ Na ledě Litoměřic Kohouti letos zvítězili ze dvou duelů jednou

⇒ Marosz s Jaroměřským jsou s pěti body zatím nejproduktivnějšími hráči play-off

⇒ „Sešití“ hráči Mory Staněk, Kucharczyk a Cartelli budou hrát

Velkou roli hraje v play-off defenzíva. V té má Mora zatím jednoznačně navrch. Do sítě Hanáků se dostaly jen dva puky, do té litoměřické naopak už 11. Důležitá v tomto ohledu je i pozice brankáře, a právě tam teď možná bude Kališníky trochu tlačit bota. Petr Přikryl totiž nedochytal nedělní duel a nic nenapovídalo tomu, že by měl být brzy fit.

V tom druhém zápase chytal brankář Přikryl celkem dobře, dlouho jsme mu nemohli dát gól. Až jsme ho překonali dvakrát, nějak se to zlomilo. Jinak si ale myslím, že jejich brankáři taky nechytali špatně. Uvidíme, kdo proti nám bude příště chytat,“ vyjadřuje se hráč s číslem 95.

Kohouti by se v dobývání litoměřického doupěte spokojili i s jedním vítězstvím, zároveň si však jsou vědomi, že případné delší volno by jim mohlo být ku prospěchu. „Myslím si, že ano. Program je nabitý, takže bychom za každý den volna byli vděční a uděláme pro to maximum. Ale jak už jsem říkal, nebude to nic jednoduchého a myslím, že by byla spokojenost i s tím, kdybychom tam urvali jeden zápas. Když budou oba dva, bude to super,“ říká uničovský odchovanec.

Klíčové tak bude zřejmě středeční utkání. V případě výhry by Kohoutům stačilo k postupu do semifinále už jedno přemožení soupeře. „Za stavu 3:0 už by to pro soupeře bylo těžké. A já věřím tomu, že pokud bychom ten první zápas zvládli, uhráli bychom i ten druhý. Vše se ale ukáže až ve středu a ve čtvrtek,“ nechce předbíhat pětadvacetiletý hokejista.

⇒ HC Stadion Litoměřice

Matěj Pekr si v domácích duelech připsal jednu asistenci, neproduktivnějšími hráči série, a dokonce i prozatímního průběhu play-off, jsou útočník Rostislav Marosz (2+3) a obránce Jan Jaroměřský (1+4). Naopak bodově se z hráčů Litoměřic na Hané prosadila jen pětice Zdeněk Doležal, Jaroslav Hašek (oba po jednom gólu), Jakub Kolář, Martin Koudelka a Vít Budínský (všichni jedna asistence).

Ve středu a ve čtvrtek, shodně od 18 hodin, proběhnou v Kalich aréně další dva zápasy čtvrtfinálové série mezi Olomoucí a Litoměřicemi. Pokud nemáte v plánu zamířit přímo na místo dění, budou pro vás připraveny textové on-line přenosy (ČF3, ČF4).

Sestavy z posledního utkání

HC Stadion Litoměřice: Přikryl (36. Král) – Šulc, Hrbas, Míka, Žovinec, Drábek, Kolář, Husák – Budínský, Koudelka, Hašek (C) – Čermák, Rubeš, Procházka – Švagrovský, Bahenský, Chlapík – Novák, Doležal Z., Škop. Trenér: Jiří Doležal.

HC Olomouc: Vošvrda – Cartelli, Jaroměřský, Houdek, Ondrušek, Bartoň (C), Staněk, Kadela – Kucharczyk, Ostřížek, Selingr – Pekr, Kindl, Řípa – Marosz, Knotek, Herman – Jergl, Diviš, Švaňhal. Trenér: Petr Fiala.