Další mise za cestou do play-off už v neděli! Hanáci zajíždějí do Varů

Daniel Fekets, Josef Prášek
O L O M O U C - Kohouty čeká další dlouhá cesta k venkovnímu utkání. Svěřenci Zdeňka Motáka a Jana Tomajka se pokusí o zisk dalších bodů do tabulky na ledě karlovarské Energie. Potvrdí pozitivní vzájemnou bilanci s tímto soupeřem také v zápase 43. kola? Utkání se odehraje v karlovarské KV Areně v neděli 2. 2. 2020 v 15:30.

Hanáci v pátek porazili Zlín 3:1. V první třetině se trefili hned dvakrát. „Pro vývoj zápasu bylo nejdůležitější, že jsme udeřili jako první,“ povídá Michal Vodný. Ve druhé třetině domácí navíc nevyužili několik přečíslení. „Párkrát jsme tam frnkli. Byla škoda, že jsme aspoň jednu šanci neproměnili. Mohlo to být klidnější, ale naštěstí to dopadlo dobře,“ dodává olomoucký forvard.

⇒ Útočník Michal Vodný

Berani riskli hru bez brankáře již tři a půl minuty před koncem třetí periody. „My si říkali, že mají prázdnou branku a že toho chceme samozřejmě využít. Byl to od nich trochu risk, který jim naštěstí nevyšel,“ říká navrátilec do olomoucké sestavy.

Duel s rivalem ze Zlína byl pro Michala Vodného velmi speciální, protože je odchovancem právě zlínského hokeje. „Bylo to hodně zajímavé porazit právě Zlín. Z naší generace tam je snad půlka mužstva, se kterýma jsem hrál. Vyloženě tyto zápasy moc nemusím, protože tam má člověk hodně kamarádů, ale výhra z toho byla hlavní,“ vysvětluje.

Letos hraje v CHANCE lize za Třebíč, kde patří k tahounům mužstva. Poslední dobou nastupuje i za Olomouc. „Je to jiné než v první lize, kde mám i velký čas na ledě. Tady v extralize se musím přizpůsobit hodně stylu. Hráči jsou šikovnější v soubojích,“ tvrdí. Stále však má podle sebe ve své hře ještě rezervy. „Já se snažím hrát nejlépe, jak umím. Mám ale ještě hodně na čem pracovat,“ říká skromně.

V neděli se Kohouti představí v dalekých Karlových Varech, které jsou v tabulce na 7. místě. „Klíčové bude udržet koncentraci po celý zápas. Protože mají rychlé hráče s dobrým přechodem do útoku,“ upozorňuje Michal Vodný.

To nejdůležitější o soupeři:

Energetici vstoupili do sezony velmi dobře a už od začátku potvrdili úlohu černého koně soutěže. Tým kouče Martina Pešouta prozatím získal 65 bodů ve 42 zápasech a drží se na sedmé příčce tabulky. Karlovy Vary momentálně ztrácí na přímý postup do čtvrtfinále play off 4 body, přesto už teď zažívají nejpovedenější extraligovou sezonu od zisku mistrovského titulu v roce 2009. Karlovarští sice zažili poněkud slabší první polovinu ledna, ale od výhry ve Vítkovicích drží bodovou sérii, která čítá už pět utkání. Po utkání v Ostravě si odvezli tři body také z Liberce a následné střetnutí se Zlínem, Pardubicemi a Kladnem dotáhli minimálně do prodloužení. V pátečním klání se střetli s Kladnem, které Karlovy Vary porazily 5:4 po prodloužení. Rozdílovou trefu si připsal Tomáš Rachůnek.

Všechny tři vzájemné bitvy z letošní sezony vyzněly lépe pro Hanáky. Na domácím ledě se radovali z výhry nad Energií už dvakrát. V rámci 4. kola Kohouti zvítězili 3:2, když rozdílovou trefu si připsal Petr Strapáč. Olomouc zabrala také na ledě Karlových Varů. Na počátku prosince přerušila svou nelichotivou sérii porážek a v souboji se Západočeským celkem se radovala z vítězství 3:2. Na Štěpána Olomouc taktéž opanovala domácí zápas, tentokrát vyhrála 4:2.

Hlavní trenér: Martin Pešout
Hala (kapacita): REALISTIC Arena (6 000)
Poslední utkání: Výhra 5:4 v prodloužení nad Kladnem