Další pikantní souboj, Olomouc vyzve třetí Jihlavu

Tomáš Schmiedt
O L O M O U C - Hanáci si po dobrých výkonech s Chomutovem a v Ústí nad Labem vysloužili možnost vybojovat si třetí příčku. A to v přímém střetu s jejím obhájcem. Jihlavská Dukla jednoho z adeptů na bronzovou pozici vyřídila už v minulém kole, kdy na svém ledě přehrála Hradec Králové. Nažhavení Kohouti ale jistě budou chtít potvrdit svou novoroční formu i proti celku z Vysočiny. Zajímavý duel začíná v sobotu od 17 hodin na zimním stadionu v Olomouci.

Proti Hradci si však Jihlavští ze začátku výhru dost zkomplikovali, když svému soupeři dovolili v první části dvoubrankový náskok. Duklu však nepříjemná situace nerozhodila a sedmi trefami rozhodla o tom, že si prozatím uhájí svou pozici.

⇒ HC Dukla Jihlava
To Mora předvedla proti Ústí nad Labem jistější výkon, když dokázala v každé třetině svému sokovi vsítit jeden gól, zatímco Severočeši se neprosadili ani jednou. Za Hanáky se trefili Petr Haluza, Matěj Pekr a Petr Domin.

V této sezóně se Olomouc střetla s Jihlavou zatím dvakrát, vždy bylo úspěšnější mužstvo, které využívalo pohostinnosti toho druhého. Hanáci tak v prvním střetnutí udrželi remízu až do samostatných nájezdů, kde se nakonec museli před svým soupeřem sklonit. Odplatu si ale Mora připravila na začátek prosince, kdy nedovolila Dukle skórovat, a nakonec si odvezla z Horáckého zimního stadionu vítězství 2:0.

Aktuální zápasy Kohoutů a Dukly nabízí mimo urputných bitev také souboj taktiky Petra Fialy a Petra Vlka, tedy dvou trenérů, kteří ještě minulou sezónu kormidlovali stejnou loď. „Zápas to bude hodně prestižní, nastupujeme proti Jihlavě, kde působí trenér, který se mnou zde tři roky spolupracoval. Nevím, jak moc to bude prožívat, hecovat se ale nejspíše nebudeme,“ vyjadřuje se k rivalitě Fiala.

Bývalí kolegové však v případě neúspěchu svého týmu nemusí tentokrát tolik truchlit. Po zápase by totiž mohli společně alespoň zapít své narozeniny, které jim oběma připadají na 7. ledna. Rozdíl je jen věkový, zatímco Fiala si svých padesátin užíval již minulý rok, Vlka podobná situace čeká za tři sezóny.

Přesto jejich potenciální akce jistě neohrozí připravenost na utkání. I přes několik marodů se Olomouc bude snažit o postavení nejsilnější možné sestavy. Jistotu však mají Hanáci v bráně, ve které jak Prusek, tak Žigárdy předvedli, že dokáží své mužstvo podržet.

Informace o zápase

Pro oba celky jistě důležité klání začíná v sobotu v 17 hodin na olomouckém zimním stadionu. Kohouti budou rádi za každého diváka, který je přijde podpořit. Pokladny budou otevřeny již od 16 hodin, nechoďte tedy na poslední chvíli, ať nezmeškáte úvod zápasu stáním v dlouhých frontách. Pro ostatní fandy hokeje pak bude připravený pravidelný textový on-line přenos. Na střetnutí bude jako hlavní dohlížet Jaromír Vampola z Vatína, na čarách mu pomohou Pavel Dřínovský a Jiří Chocholouš, oba z Brna.

Sestavy z minulého kola

HC Olomouc: Žigárdy – Tesařík, Bartoň, Janáček, Mikel, Lhotský, Nedbálek, Ondrušek – Pekr, Ministr, Vyrůbalík – Kucharczyk, Domin, Haluza – Meidl, Černý, Řípa. Trenéři: Petr Fiala, Jan Tomajko.

HC Dukla Jihlava: Benda – Ficenc, Kaláb, Malena, Šidlík, Staněk, Dobrovolný, Suchý – Hodek, Bakus, Čachotský – Jeslínek, Maliník, Kucsera – Sojčík, Padělek, Bezděk – Škumát, Man, Krupka. Trenér: Petr Vlk.

Přestávkový program

Opět se budou moci fanoušci pokochat fotbalovým uměním svých kolegů z hlediště. Zajímavý duel v kopané bude ke zhlédnutí v útočné třetině, kde se tentokrát proti třem olomouckým fandům postaví tři jihlavští.