Další venkovní boj Olomouckých, tentokráte v Karlových Varech

Jiří Polášek
KARLOVY VARY - Hanáky čeká další utkání na venkovním kluzišti. Po zápase v Třinci zavítají i do Karlových Varů, se kterými zatím pokaždé v této sezóně šli minimálně do prodloužení. Předehrávka 50. kola Tipsport extraligy je na programu v neděli 23. ledna od 15:30.

Hanáci se do zápasu pustili bezmála po dvoutýdenní pauze. Naposledy totiž sehráli utkání 9. ledna, ve kterém podlehli Kladnu. Tentokrát jim stál v cestě mistrovský Třinec. A to v rámci předehrávky sedmapadesátého kola Tipsport Extraligy ledního hokeje.

Zápas začal pro Olomoucké velice dobře. Vždyť už v čase 05:19 poslal kohouty do vedení Petr Strapáč po asistenci Ondruška a Škůrka. Byl to ale bohužel poslední gól, který musel třinecký gólman Mazanec lovit ze sítě. První třetina skončila za stavu 0:1.

⇒ Obránce Jan Švrček

Hosté se na začátku druhé periody dopustili nedorozumění při střídání a byli napomenuti trestem na dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledové ploše. Petr Vrána přesilovku rychle proměnil a bylo srovnáno. Následně fauloval Dravecký, ale slezský tým v početní nevýhodě neinkasoval.

Rozhodnout tak musela třetí třetina. V ní Třinec vyrukoval s ofenzivním tlakem, který využil Aron Chmielewski, který tak otočil stav utkání ve prospěch domácího celku. V poslední minutě měl Švrček v power-play šanci, při které mohl srovnat. „Nevěděl jsem, kolik času zbývá do konce. Zkusil jsem puk poslat před branku, protože jsem tam někde viděl Krejču. Ale bohužel jsem mu to dal tak nešťastně, že se to nedalo trefit,“ komentoval situaci.

V poslední sekundě utkání Třinec zpečetil výhru gólem z přesilovky do prázdné branky. Prosadil se Tomáš Marcinko. Domácí tým tak bral výhru 3:1. „Hodně nás to mrzí, myslím, že jsme hráli fakt dobrý zápas, že jsme byli i lepší, ale dostali jsme gól na 2:1 a už jsme nedokázali vyrovnat, přestože jsme na to měli šancí několik,“ sdělil smutně.

„Dobře jsme bruslili, tím pádem jsme nemuseli faulovat. Byli jsme všude včas,“ hodnotil v pozápasovém rozhovoru tento aspekt Švrček.

To nejdůležitější o soupeři

Karlovy Vary do ligy vpluly dobře, poté ale začaly tabulkou klesat. Nyní už jsou nějakou dobu na třináctém místě, které sice zaručuje záchranu od sestupových a barážových trablí, ovšem zaručuje i nepostup do předkola play-off.

Karlovy Vary mají na čtrnácté Kladno pohodlný dvanáctibodový náskok. Ovšem určitě by chtěly sáhnout po pozici v předkole, na kterou ztrácí tři body. A to jak na jedenáctý Litvínov, tak na dvanácté Hanáky.

Západočeši mají vyrovnanou defenzívu s ofenzívou, jelikož nastříleli 110 branek, přičemž jich inkasovali 111. Z hlediska nastřílených branek patří k ligovému průměru. Sedm týmů nasázelo méně gólů, a šest jich dostalo více, než právě karlovarská Energie.

Hlavní trenér: Martin Pešout
Hala (kapacita): KV Aréna (5 874)
Poslední utkání: Výhra 5:4 nad Plzní