Další venkovní trip. Olomouc čeká dlouhá cesta do Karlových Varů

Kristýna Nováková
K A R L O V Y V A R Y – Poslední utkání před krátkou reprezentační pauzou zavede Hanáky na daleký západ Čech - do Karlových Varů. Energii letos Olomouc ještě neporazila, podaří se jí vítězství vybojovat tentokrát? Utkání začne v úterý 9. 2. od 17:30 v KV Aréně v Karlových Varech.

Řekl před zápasem: Adam Rutar

Nedělní porážka v Hradci Králové znamenala pro Hanáky třetí porážku v řadě. Popáté za sebou přitom nedokázali vstřelit víc než 2 góly. „Určitě musíme víc střílet,“ ví obránce Adam Rutar. „Máme špatné třetí třetiny. Musíme proměňovat šance. A když už nebudeme dávat góly, tak musíme líp bránit.“ Jméno Adama Rutara je v posledních dnech skloňováno v médiích v souvislosti se zákrokem pardubického Andreje Kosticyna. „Myslím, že se to strašně moc řeší, nic tak hrozného se nestalo,“ řekl k situaci Rutar. Olomoucký bek ukázal, že má tuhý kořínek, ze zákroku se rychle oklepal a nastoupil hned do následujícího zápasu proti Třinci. Na helmě musí kvůli zlomenému nosu nosit košík, jinak se už ale cítí fit. „Cítím se 100%. Nijak mě to neomezuje,“ řekl.

⇒ Obránce Adam Rutar

V úterý čeká Olomouc další venkovní zápas, tentokrát však budou muset cestovat přes celou republiku do dalekých Karlových Varů. Dlouhé sezení v autobuse nepatří mezi oblíbené činnosti žádného z hokejistů. „Určitě bývám z té cesty ztuhlý. Ale dá se na to připravit, rozcvičit se,“ přitakal. A jak mladý obránce tráví čas na cestách? „Spím, dívám se na seriály nebo jsem na mobilu,“ vyjmenovával. Poslední zápas s Karlovými Vary odehráli Hanáci v lednu a z tohoto těsného souboje, jenž skončil 3:2, odešli s prázdnou. Podle Adama Rutara se dá očekávat hodně podobný hokej jako v předchozích vzájemných zápasech. „Myslím, že to bude podobné. Rozhodovat budou osobní souboje, bruslení a četnost střelby,“ uzavřel.

Z kabiny soupeře: Energetici zažívají propad formy, prohráli 4x v řadě

Karlovy Vary zažívají sešup tabulkou. Po čtyřech porážkách v řadě se propadly až na osmou příčku. V únoru tým marně čeká na výhru, z nedělního klání v Litvínově Energie vybojovala alespoň bod za prohru v prodloužení. Předtím Západočeši podlehli Českým Budějovicím (1:6) a Spartě (5:2). S Olomoucí letos hrály Karlov Vary 2x a v obou případech se radovaly z výhry - nejprve 1:3 v plecharéně a poté 3:2 na domácím ledě. V loňském ročníku se přitom Olomouci proti Energii dařilo, vyhrála všechny vzájemné zápasy a podařilo se jí prolomit třízápasové prokletí karlovarské arény.

V závěru ledna Západočeši podepsali novou smlouvu s řadou klíčových hráčů jako je například Michal Plutnar nebo Petr Koblasa. Zvlášť druhý jmenovaný hráč letos předvádí parádní výkony, vede týmovou tabulku střelců a je druhý v kanadském bodování (o 4 body za Jakubem Flekem). Klub se naopak rozloučil s obráncem Dominikem Graňákem, který odešel do Hradce Králové. V brankovišti letos Energie vyzkoušela hned 5 brankářů. Jedničkou je Filip Novotný (90,76 %), který se nedávno jako vůbec první gólman v historii TELH blýskl gólovou trefou.

Hlavní trenér: Martin Pešout
Hala (kapacita): KV Aréna (5 874)
Poslední utkání: Prohra s Litvínovem 3:2p.

TELH 2020/2021
HC Energie Karlovy Vary – HC Olomouc

umístění v tabulce
112:136 - 58 bodů