Další venkovní zápas. Olomouc čekají Vítkovice

Daniel Fekets
O S T R A V A - V rámci 20. kola Tipsport extraligy zavítají olomoučtí kohouti na vítkovický led. Úvodní buly utkání padne v pátek 18. listopadu od 17:00.

V úterý nastoupili Hanáci v Karlových Varech, kde po dvou třetinách prohrávali o tři branky, ale nakonec přece jen sahali po bodech. Snížili na 2:3 a v úplném závěru si vytvořili velký tlak. „První třetina z naší strany nebyla vůbec dobrá. To rozhodlo zápas. Ve druhé třetině jsme se zlepšili, ale inkasovali jsme dva góly. Ve třetí části jsme s tím chtěli něco udělat, ale bohužel se nám nepovedlo vyrovnat. Dokázali jsme dát dva góly, třetí tam byl na vlásku, ale první třetinou jsme urazili štěstí,“ měl jasno hlavní trenér Jan Tomajko.

⇒ Hlavní trenér Jan Tomajko

Před třetí dvacetiminutovkou olomoucká střídačka prohodila brankáře. Do hry se místo Jakuba Sedláčka dostal Jan Lukáš. „Chtěli jsme tomu dát trošku impulz tím, že jsme přeházeli lajny a vyměnili jsme gólmany. Rozhodně to ale nebylo kvůli tomu, že by Kuba Sedláček za nějaké góly mohl,“ pověděl Tomajko.

Teď se už ale Olomouc soustředí na Vítkovice, které v úvodní čtvrtině porazila ve velmi atraktivním zápase 5:4 po nájezdech. „Soustředíme se na to, abychom si odvezli tři body. Bohužel se to minule proti Karlovým Varům nepovedlo, ale my se musíme připravovat na další zápas,“ doplnil trenéra útočník Jan Bambula, jenž proti Západočechům vsítil svou pátou branku v sezóně.

To nejdůležitější o soupeři

Vítkovicím momentálně patří druhá příčka. Ostravané mají na kontě 38 bodů po devatenácti zápasech a drží si tedy bilanci přesně dvou získaných bodů na utkání. Na úvod soutěže měli velmi složitý los, poněvadž hned osmkrát z prvních deseti utkání hráli venku, nicméně i tak se drželi na čelních příčkách tabulky.

Z uplynulých jedenácti zápasů Vítkovice nebodovaly pouze jednou, a to na ledě Komety Brno. Poté celkem jasně zdolaly Liberec i Litvínov a následně braly bod se Spartou a Plzní. Před reprezentační přestávkou se třikrát radovaly, když vyhrály s Hradcem Králové, Třincem a se Spartou. V domácím prostředí Ridera ze sedmi utkání neztratila ani bod.

Jednoznačným lídrem týmu je Dominik Lakatoš, jenž se díky dvanácti brankám a deseti asistencím drží v čele produktivity celé extraligy. Výborná čísla mají i Peter Krieger s Robertsem Bukartsem, kteří jsou v elitní třináctce bodování. Mezi nejlepšími by se určitě držel i Peter Mueller. Americký útočník však vinou zranění zatím zasáhl jen do osmi zápasů, ve kterých vstřelil pět branek a k nim přidal šest asistencí.

Vítkovice jsou nejproduktivnějším týmem soutěže, nicméně kvalitně si vedou také v defenzívě. Mohou se spolehnout na brankáře Aleše Stezku, který se díky 92,39% úspěšnosti zákroků probojoval do reprezentace, avšak na turnaji Karjaly, který se konal v minulém týdnu, šanci nakonec nedostal. Nejobětavějším hráčem Vítkovic je Patrik Koch, jenž nasbíral už 55 RI bodů. V průměru nejvíce času na ledě tráví obránce Juraj Mikuš.