Další zkušený Slovák! Moru posílí útočník František Skladaný

Klub
O L O M O U C – Není tomu dlouho, co výměnou za Petra Kafku zamířil do olomouckému mužstva z Vítkovic devětatřicetiletý forvard Peter Húževka. Nyní se slovenská kolonie na Hané ještě rozroste. Dres Kohoutů totiž obleče třiatřicetiletý útočník František Skladaný, který má s extraligou bohaté zkušenosti. Aktuální sezónu rozehrál v Bělorusku, pak se ale přesunul do Martina, kde byl druhým nejproduktivnějším hráčem. Skladaný se stává do konce sezóny kmenovým hráčem Olomouce, nastoupit by měl již proti Litvínovu.

Vzhledem k zdravotním problémům, které se v kádru Mory v posledních dnech kupily, se rozhodlo vedení poohlédnout po posilách. Nakonec se povedlo ulovit Františka Skladaného, který pro oficiální facebookovou stránku svého dosavadního zaměstnavatele MHC Martin prozradil, že v jeho příchodu na Hanou měl prsty zejména trenér Zdeněk Venera.

„Během působení v týmu MHC Martin mi přicházely různé nabídky, ale odmítal jsem je. Mým cílem totiž byla česká extraliga. Není tomu dlouho, co se mi ozval můj bývalý trenér pan Zdeněk Venera. Jeho nabídku jsem přijal,“ prozradil třiatřicetiletý hokejista, který se se současným trenérem Mory potkal v Karlových Varech.

„Máme na dlouhou dobu vyřazeného Mataie, Zemana, Knotka. Z první ligy jsme stáhli v podstatě vše, co se dalo. Prakticky už nemáme kde brát. V útoku momentálně není vůbec žádná konkurence, proto když se tato možnost naskytla, jednoznačně jsem ji přivítal,“ vyjadřuje se k příchodu Skladaného Zdeněk Venera.

Zkušený kouč moc dobře ví, s jakým hráčem nyní bude pracovat. „Frantu Skladaného znám z působení v Karlových Varech, kde jsme spolupracovali. Měl jsem s ním jen dobré zkušenosti. Myslím, že je dobrý do šatny, povahově další takový poctivec. Je dobrý bruslař, navíc fyzicky odolný. Je takový živý typ hráče, který nám podle mého může v útoku pomoci. Každopádně zvýší konkurenci,“ popsal Venera vlastnosti Skladaného.

Tým MHC Martin je Skladaného mateřský klub, do kterého se v průběhu letošního ročníku vrátil po dlouhých patnácti letech, které strávil v zahraničí. V roce 2000 se přesunul do zámoří, kde působil hned v několika ligách a klubech. Následně sedm sezón působil v karlovarské Energii, na dva zápasy si odskočil do tehdy ještě prvoligového Chomutova. Poslední dva ročníku oblékal dres celku druhé ruské ligy Buran Voronezh. Tuhle sezónu začal v běloruském Němanu Grodno, po několika zápasech se ale přesunul do rodného Martinu, kde patřil k tahounům. V 31 zápasech zaznamenal 24 bodů (12+12).

FOTO (zdroj): www.hokejkv.cz

Statistiky Františka Skladaného: