Dávid Buc zůstane rok na Hané, Jan Dresler na zkoušce neuspěl

Klub
O L O M O U C – Útočník Dávid Buc, který se s Olomoucí připravoval už od suché přípravy, je nyní právoplatným členem sestavy Kohoutů. Na Hané si svými výkony totiž vybojoval roční kontrakt. Ve zkouškovém období naopak neuspěl zkušený zadák Jan Dresler, který si tak bude hledat nové angažmá jinde. K oběma hráčům se vyjádřil majitel klubu a asistent trenéra Jiří Dopita.

Sedmadvacetiletý slovenský forvard Dávid Buc si svými výkony vysloužil v kádru extraligového nováčka roční smlouvu. S Hanáky se připravoval od suché přípravy, odehrál zatím kompletní porci přípravných zápasů, tedy pět, v nichž zaznamenal jednu branku. „Dávid Buc hrál poslední zápasy poměrně slušně a my věříme, že bude hrát ještě lépe,“ řekl k definitivní posile Kohoutů Jiří Dopita, asistent hlavního trenéra.

Zkušený jednatřicetiletý bek Jan Dresler naopak v silné konkurenci obranné olomoucké řady ve zkouškovém období úspěšný nebyl. Nové působiště si tak bude muset hledat mimo Olomouc.

„Co se týká Honzy Dreslera… obránců máme zkrátka hodně a vzhledem k tomu, že nebyl náš kmenový hráč, jsme se rozhodli, že to vyřešíme tímto způsobem. Určitě to není tak, že by nás nějak zklamal, je to výborný kluk. Ale svých beků máme momentálně dost,“ řekl Jiří Dopita na adresu bývalého hokejisty Slavie či Karlových Varů.