David Krejčí k soupeři pro předkolo: Vítkovice? Čeká nás fyzický hokej, moc se těším

Daniel Fekets
O L O M O U C - Duel 60. kola základní části Hanáci zvládli, Kometu zdolali poměrem 2:0. Díky tříbodovému vítězství tedy uhájili devátou pozici právě před jihomoravským rivalem. Druhou vítěznou trefu za sebou si připsal útočník DAVID KREJČÍ, jenž se do listiny střelců zapsal ve 29. minutě.

Do té doby se skóre na Hané neměnilo. Před polovinou řádné hrací doby však Vojtěch Tomeček našel mezi kruhy Jana Káňu, který posunul na levou stranu k olomoucké šestačtyřicítce. „Honza Káňa mi to dal do jízdy, já už měl před sebou jen obránce. Poté jsem naznačil, vystřelil a naštěstí to tam padlo. Za ten gól jsem rád, branka na 1:0 je vždy důležitá,“ komentoval David Krejčí svůj letošní dvacátý zásah.

⇒ Útočník David Krejčí

V průběhu třetí třetiny se Krejčí zapojil do hromadné strkanice. „Celá situace byla úplně zbytečná, poněvadž se odehrála už po odpískání. Mohlo to dopadnout daleko hůře, protože po odpískání se každý hráč uvolní. Takové zákroky po přerušení jsou snad daleko horší než v průběhu hry,“ řekl.

Dvě sekundy před koncem přidal pojistku do prázdné brány Petr Kolouch. Svěřenci Zdeňka Motáka a Jana Tomajka tedy základní část zakončili s pěti výhrami v řadě. „Po rozbruslení jsme věděli, že nějací hráči budou soupeři chybět. První třetinu jsme nehráli tak, jak jsme chtěli. Od druhé třetiny jsme však do toho šlápli a pak už jsme byli lepším týmem,“ pověděl Krejčí.

Konečné resumé základní části z pohledu Olomouce tedy zní: 56 zápasů, 80 bodů, 9. místo. „Každá sezóna je trošku nahoru a dolů. Začali jsme dobře, ale uprostřed ní to příliš nevyšlo. Přišel covid, zranění... S posledními zápasy však panuje spokojenost. Teď je třeba to dobře naladit na play-off,“ dodal klíčový hráč Mory.

David Krejčí se stal nejproduktivnějším hráčem Olomouce. V celkovém pořadí produktivity soutěže mu patří dvanáctá příčka. V jednapadesáti duelech posbíral stylových 46 kanadských bodů (20 branek, 26 asistencí). „Je hezké dát dvacet gólů. Moc jsem to před sezónou neřešil, protože jsem tak úplně nevěděl, do čeho jdu. Především jsem rád, že jsme ubojovali play-off,“ oddechl si.

Dále ocenil i podporu fanoušků: „Atmosféra byla super, strašně mi chyběla. Než se kapacita hlediště omezila, bylo to výborné. Bez fanoušků to prostě nebylo ono. Proti Kometě to už však mělo atmosféru play-off se vším všudy.“

Olomouc už v pátek vyjede na led Vítkovic, se kterými se střetne v boji o čtvrtfinále. „Bude to těžké. Soupeře jsme se dozvěděli až po zápase, do té doby jsme o tom tolik nepřemýšleli. S Vítkovicemi jsme však už párkrát letos hráli. Očekávám hodně fyzický hokej. Bude to válka, ale takhle to má v play-off vypadat. Těším se,“ navázal.

Pětatřicetiletý útočník ví, jaké to je, vyhrávat ty nejdůležitější zápasy. V dresu bostonských Bruins dobyl Stanley Cup, přičemž hned dvakrát ovládl produktivitu celého play-off. „Budu se snažit dělat všechno pro tým. Ve vyřazovací části to nikdy není jednoduché. Je třeba plnit i ty nejmenší detaily. Rád bych mužstvu co nejvíce pomohl. Určitě je pozitivní, že Ostrava je kousek, takže alespoň nestrávíme tolik času v autobuse,“ uzavřel Krejčí.