Děláme to, co po nás trenéři chtějí a všechno se nám vrací, uvědomuje si David Rosecký

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Junioři mohou být se svými výkony prozatím spokojení. Tvrdá práce na tréninku se Kohoutům vyplatila i v dohrávce s Kladnem a odměnou jim byly, ve vyrovnané tabulce poháru, cenné tři body. Cesta zpět přes téměř celou republiku tak byla přece jen o něco veselejší. O důvod k úsměvu víc měl David Rosecký, který k výhře přispěl dvěma góly. Přiznal ale, že velkou zásluhu na jeho trefách měli spoluhráči.

Juniorka odehrála utkání s Kladnem netradičně v úterý. Dohrávka s Rytíři se nakonec změnila v gólovou přestřelku, kterou ale dokázali k vítěznému konci dovést Kohouti. Výhra byla sice velmi těsná, také ale velmi cenná. „Spokojení určitě jsme. Vyhráli jsme za tři body, takže jsme rádi. Vždycky je ale něco, co se dá zlepšit,“ tvrdil David Rosecký. Sami junioři přiznali, že je vývoj utkání bavil. Co ale přispělo k tomu, že tři body přibyly do tabulky právě Olomouci? „Každý jsme tam nechali všechno, bojovali jsme a vyšlo to,“ chválil své spoluhráče olomoucký útočník.

Přesto, že má David Rosecký v týmu většinou jinou roli, pod výhru se podepsal dvěma góly. Skromně ale přiznal, že velkou zásluhu na jeho brankách měli spoluhráči. „Kluci mi to všechno parádně nachystali, já už neměl tolik práce,“ usmíval se.

Těsně před koncem se vývoj utkání pro Hanáky zkomplikoval, když museli bránit pětiminutové oslabení. Těžké chvíle ale zvládli bez inkasované branky. „Všichni jsme to tam odbojovali tak, jak se má. Vyklekávali jsme střely a Mokras (Vojtěch Mokrý) nás taky vzadu podržel,“ ocenil osmnáctiletý hokejista.

Vítězství nad Kladnem vystřelilo Olomouc až na páté místo tabulky. Hanáci si tak polepšili hned o sedm příček. Tabulka poháru je ale extrémně vyrovnaná a každé zaváhání může stát juniorské celky mnoho. Junioři se tak snaží zůstávat nohama na zemi. „Na tabulku jsme se dívali. Víme, že je to hodně vyrovnané, ale snažíme se to nevnímat. Jdeme zápas od zápasu,“ vysvětlil odchovanec Břeclavi.

Hanákům se zatím daří a mají tak důvod ke spokojenosti. Dobrým výkonům navíc předchází poctivé tréninky pod vedením zkušeného trenéra Karla Berana a klubové legendy, Milana Ministra. Trochu paradoxně se ale juniorům více daří venku, než na vlastním ledě. „Každý trénink makáme naplno. Děláme to, co po nás chtějí trenéři a všechno se nám to vrací. Vůbec ale nevím, proč se nám venku tak daří,“ smál se vždycky dobře naladěný útočník.

V dalším kole čeká Hanáky nevyzpytatelný Salzburg. Jediný zahraniční soupeř v soutěži se drží na dvanáctém místě, od Olomouce jej ale dělí pouhé dva body. Už v minulosti navíc několikrát ukázal svou kvalitu. „Jsou na tom hodně dobře bruslařsky, hrají hodně rychlý a důrazný hokej,“ prozradil hokejista, který olomoucký dres obléká už čtvrtou sezónu.