Kindl prozatím nechyběl ani v jednom utkání. Za 30 zápasů získal 27 bodů za 11 gólů a 16 asistencí. Během listopadových zápasů poslal puk za záda brankářů soupeřů pětkrát, čtyřikrát u gólu asistoval. Hokejista, který do Mory přišel na hostování z týmu třineckých Ocelářů, dál vede tabulku týmové produktivity. Na druhém místě se v anketě „Kohout měsíce“ znovu umístil jeden ze strážců olomoucké svatyně.

Tomáše Vošvrdu ale vystřídal jeho jmenovec Tomáš Halász, který v době Vošvrdova zranění převzal úlohu brankářské jedničky a vedl si fantasticky. „Už se asi budu opakovat, ale je to tím, že hraju s dobrými spoluhráči a trenéři mi dost věří. Cítím se tu dobře, je tu skvělá parta, nic mi nechybí, jsem maximálně spokojený a doufám, že to tak bude pokračovat. Pomaličku se blíží vrchol sezóny, a na ten musíme být připravení,“ těšilo Denise Kindla.

⇒ Útočník Denis Kindl

Olomoucký forvard obhájil své říjnové vítězství, když mu na účet přišlo ještě o tři hlasy více než v minulém měsíci, a to 137. Tomáši Halászovi patří druhé místo se 112 hlasy. Pomyslnou bronzovou medaili by si na krk pověsil David Ostřížek, pro kterého hlasovalo 64 fanoušků. „Jsem docela překvapený, nečekal jsem, že bych znovu vyhrál. Myslím si, že kandidátů bylo víc.“

„Možná to bylo tím, že fanoušci hlasovali dřív, než měl Hally (Tomáš Halász) takovou formu a vychytal nuly. To ocenění si zasloužil víc. Jsem za to ale velice rád a děkuji všem, co mi poslali hlas. Pro mě se však nic nemění. Myslím si taky, že mi to minulý měsíc šlo lépe,“ tvrdil skromně hokejista s číslem 72, který nezapomněl vyzdvihnout svého spoluhráče.

Převážnou část loňské sezóny strávil olomoucký centr v dresu Šumperka. Tam se mu příliš nedařilo, po příchodu do Mory ale září. „Je pravda, že mi po minulém roce někteří moc nevěřili, ale rodina vždycky stála při mně. Věděli, že hokej hrát umím, podporovali mě, věřili mi. Teď jim to snad trošku splácím. I já si vždycky věřil. Minulý rok je minulý rok, teď žiju přítomností,“ svěřil se odchovanec Draků.

Ze zámoří drží svému bratrovi palce i starší z Kindlů, Jakub, který válí v obraně Detroitu Red Wings. „S bráchou jsme ve spojení každý den, mluvíme spolu, všechno ví. Určitě mě sleduje, stejně tak já jeho,“ dodal.

Hokejista, který se několikrát objevil i v mládežnických reprezentačních výběrech, pravidelně nastupuje v první nebo druhé formaci. Střídání parťáků ale mladému hokejistovi nevadí. „Asi to byly zápasy, kdy jsme moc gólů nedali, takže se to trošku proházelo. V Litoměřicích to rozhodla lajna Pekyho (Matěje Pekra), Divocha (Richarda Diviše) a Jirky Řípy,“ připomněl.

„Já zatím hraju s Radimem Kucharczykem a se Selošem (Pavlem Selingrem) a občas góly dáváme. V Litoměřicích nám to až tak moc nevyšlo, ale jinak nám tam v každém zápase něco spadne, takže se toho musíme držet a bude to dobré,“ byl přesvědčený Kindl, který strávil dvě sezóny v kanadské QMJHL.

Kohout měsíce listopad – TOP FIVE

1. Denis Kindl        137 bodů
2. Tomáš Halász       112 bodů
3. David Ostřížek       64 bodů
4. Radim Kucharczyk      51 bodů
5. Michal Vodný        49 bodů

Jednotlivé měsíční výsledky se sčítají tímto způsobem: první místo v měsíčním bodování = 10 bodů, druhé místo = 9 bodů atd.

Kohout sezóny – průběžné pořadí do 10. místa

1. Denis Kindl       28 bodů
2. Michal Vodný      21 bodů
3. Radim Kucharczyk    19 bodů
3. Tomáš Vošvrda      19 bodů
5. Tomáš Halász      14 bodů
6. Jakub Herman      11 bodů
7. Jakub Bartoň       9 bodů
8. David Ostřížek      8 bodů
8. Roman Rác        8 bodů
10.Richard Diviš      3 body