V utkání s Vítkovicemi se Kohoutům lepila smůla na paty. Hanáky navíc trápily časté fauly, které dokázal ostravský tým potrestat. Kohouti sice na začátku třetí třetiny dotáhli těsné manko, právě časté tresty ale nakonec rozhodly o výhře Vítkovic. „Vyloučených bylo na naší straně hodně. Vyrovnaná utkání rozhodují přesilovky a my jsme na to doplatili i v Hradci, i když tam jsme nedostali v oslabení, ale stálo nás to spoustu sil. Na led chodí pořád stejní hráči dokola, jiní sedí na střídače a hra pak není taková, jak bychom si představovali,“ mrzelo Jiřího Ondruška.

Kohouti na začátku utkání tak trochu hledali své tempo, na které jsou zvyklí, dva zápasy ve dvou dnech totiž byly znát. Hosté tak olomoucké obraně i Janu Lukášovi přidělávali pořádné starosti. „Vítkovice měly trošku víc šancí, měly víc ze hry, ale my jsme únavu ze soboty pak naštěstí trošku rozbruslili. Přesilovky nás stály body,“ mrzelo olomouckého obránce.

Právě Jiří Ondrušek srovnal ve 47. minutě skóre a začít se tak mohlo prakticky od začátku. O tři minuty později ale putoval zkušený zadák na trestnou lavici za zásah do oblasti hlavy a krku. Vítkovice nabídnutou přesilovkou nepohrdly a vzaly si svůj hubený náskok zpět. „Jestli to byl faul, to nemůžu hodnotit, ale když tam hráč zůstal ležet jak mrtvý a pak další střídání hraje, tak si o tom myslím svoje,“ vracel se ke spornému okamžiku.

Olomouc v posledních týdnech trápí rozsáhlá marodka, do sestavy tak byl znovu povolán Ludvík Rutar, který sbírá zkušenosti v prvoligovém Havířově a další příležitost dostal i junior Matúš Hlaváč. V předchozích zápasech se navíc na soupisce Kohoutů objevili i Tomáš Dajčar, Josef Podlaha, Michal Matiaško nebo Tobiáš Handl. „Je nás málo i v obraně, je nás čtyři pět beků, pomáhají nám junioři. Navíc každého něco bolí, máme nějaké bolístky a pohmožděniny, takže to není stoprocentní,“ přiznal odchovanec Kohoutů. Nabitý program posledních dní navíc rekonvalescenci příliš neprospěl. Blýská se však na lepší časy. „Teď máme dva dny volna, takže doufám, že to bude lepší,“ řekl hokejista, který je neproduktivnějším obráncem Hanáků.

Po dlouhé vítězné šňůře přišla v prosinci série proher. Kohouti vybojovali z posledních pěti kol dva body a sami si uvědomují, že takhle to dál nepůjde. „Nejsou to všechno čisté prohry, doma jsme bodovali s Brnem, bodovali jsme v Chomutově. Ale víme, že dva body z pěti zápasů je strašně málo, pokud chceme být v tabulce nahoře. Můžeme si říct, že máme nějaké body nahrané a v tabulce to není tak cítit. Ale desítka se dotahuje a může to být cítit už brzy,“ uvědomoval si Jiří Ondrušek.