Devátá třída Kohoutů slaví výhru nad Havířovem 5:2

Emil Weiss
O L O M O U C – V sobotu na utkání 5. kola ligy starších žáků (9. třída) přijeli na Zimní stadion v Olomouci hokejisté z Havířova. V duelu začalo lépe domácí mužstvo a v 6. minutě se ujalo vedení 1:0. Hra se potom vyrovnala a hosté o 4 minuty později střelili svoji první branku. Nerozhodný stav 1:1 po první třetině odpovídal předvedené hře. Kohouti i hosté neproměnili mnoho šancí na vstřelení branky. Druhá třetina byla celkově již více v režii Hanáků. Ti se ujali opět vedení a dvěma góly upravili stav utkání na 3:1. Soupeř z Havířova to nevzdával a snažil se korigovat. Poslední třetina opět vyzněla lépe pro domácí, kterou vyhráli 2:1. Konečný stav utkání byl tedy 5:2 pro Kohouty. Na konci zápasu jsme bohužel byli svědky nesportovního chování některých hráčů, kdy po závěrečné siréně hosté ještě vyslali střelu na olomouckou branku. Poté se strhla bitka a rozhodčí to musel řešit. Vyloučil dva hráče domácích a tři z Havířova. Hanáci si zaslouženě ale nechali dva body doma.