Pozvání na turnaje se neodmítá, o to méně, když jde o mezinárodní konkurenci. A tak kohouti díky výrazné podpoře spolku Hanácká Sportovní Mládež Olomouc v polovině března vyrazili do německého Füssenu. Během tří dnů se postavili pěti soupeřům, a to Hockey Bears Jr., Mix Team, EHC Erfurt, MERC Mannheim nebo italskému A. S. D. Hockey Pergine.

Hráči do patnácti let si zkusili trochu jiný systém. Místo tří třetin se totiž hrálo jen dvakrát 18 minut. S německými EHC Erfurt a MERC Mannheim Olomoučtí dominovali a své soupeře porazili vysoko (9:0 a 8:0) i s čistým kontem. I Mix Teamu nasázeli Hanáci hned osm branek, výrazným podílem ale přispěl k výhře 8:1 brankář Stanislav Žbánek, který zlikvidoval nejen trestné střílení, ale i několik samostatných nájezdů.

Dvě vyrovnaná utkání základní skupiny odehráli Olomoučtí proti domácím Hockey Bears, ale také proti italskému Hockey Pergine. Zatímco v prvním případě rozhodl o výhře Hanáků 5:4 až gól tři minuty před koncem, proti Italům využili Olomoučtí power-play soupeře. Právě v něm se totiž trefili hned dvakrát a mohli se tak radovat z výhry 3:0.

Kohouti tak mohli slavit postup do semifinále. To se ale nakonec z důvodu zdravotních problémů soupeře, kterému chyběl především zraněný brankář, nekonalo. Hanáci tak vyhráli kontumačně 1:0.

Ve finále narazili svěřenci trenéra Kamila Přecechtěla na domácí Hockey Bears. Po první polovině svítilo na tabuli nerozhodné skóre 2:2. Pak ale Hanáci zabrali a dvěma góly si pojistili nejen výhru, ale i skvělé první místo!

Soupiska HC Olomouc:

Stanislav Žbánek – Adam Fehér, Andrej Hebar, David Hejcman, Simona Izáková, Šimon Končický, Jiří Koryčanský, Tomáš Mlčoch, Tomáš Navrátil, Jan Nemrava, Roman Přidal, Dominik Řípa, Tomáš Sekanina, Martin Voráč, Filip Zimovčák, Petr Holeczy.

Kanadské bodování:

Dominik Řípa – 8+9

Tobiáš Sekanina – 6+5

Tomáš Navrátil – 5+3

Adam Fehér – 2+5

Šimon Končický – 4+0

Andrej Hebar – 3+2

Jiří Koryčanský – 3+3

Filip Zimovčák – 2+2

Jiří Nemrava – 1+2

Martin Voráč – 1+0

Tomáš Mlčoch – 1+1

Petr Holeczy – 1+2

Simona Izáková - 0+2

FOTO (TOP): Hanácká Sportovní Mládež Olomouc