Dlouhá pauza končí, mládežnické soutěže startují!

Jakub Škoda
O L O M O U C – Olomouckým mladíkům skončilo období přípravných zápasů a již tento týden odehrají po dlouhé době první ostrá utkání. Oba olomoucké celky začnou své soutěže v domácím prostředí. Dorostenci přivítají přerovské Zubry, junioři pak liberecké Bílé Tygry.

Dorost

Olomouckým dorostencům se v přípravě dařilo. Z devíti odehraných zápasu se jim podařilo vyhrát šest. „Letní příprava nám ukázala, že se o výsledky budeme schopni poprat daleko lépe než v loňské sezóně, kdy mužstvo nemělo kvalitu, komentoval výkon svých svěřenců trenér Jan Křivohlávek. Zároveň nastínil, co předcházelo tomuto velmi dobrému výkonu na ledě. „Chtěli jsme se na sezónu co nejlépe nachystat. Snažili jsme se doplnit mužstvo a samotné přípravě jsme věnovali hodně sil. V červenci jsme například s hráči absolvovali hokejové soustředění“, upřesnil.

Cíle dorostenců nastínil Křivohlávek poměrně jasně. „Chceme rozhodně udržet extraligovou příslušnost. Kluky vedeme k tomu, aby ve čtvrtek, kdy celá soutěž vypukne, byli připraveni podávat co nejlepší výkony.“, avizoval. Cesta v nejvyšší dorostenecké lize je ovšem trnitá, což si zkušený kouč uvědomuje. „Rozhodovat bude mimo jiné i to, jak do soutěže vstoupíme. V prvních kolech to nejspíš nebude o kráse. Budou vítězit mužstva, která budou zarputilá. Rozjezd soutěže nám může hodně napovědět“, řekl.

Junioři

Juniorům se v přípravě tolik nedařilo. Z deseti utkání slavili pouze dvakrát. Vždy tomu tak bylo na domácím ledě. Nejprve porazili Vítkovice, načež v generálce na start soutěže zvládli i souboj s Hradcem Králové.

„Cíl do sezóny je hrát hezký hokej, abychom sem chodili všichni rádi. Tým je charakterově silný. Příprava nám ukázala dobré zápasy, ale také samozřejmě méně vydařená utkání,“ prozradil trenér Karel Beran. Zároveň ale dodal, že jeho mužstvo nečeká žádná procházka růžovou zahradou. Nesmíme podcenit jedinou situaci. Všichni víme, že sezóna nebude jednoduchá. Pokud nebude v zápasech stoprocentní nasazení, vznikne zbytečný problém.

Jaký bodový zisk si junioři v sezóně připíší, si Beran neodvážil predikovat. Není to alibismus, ale umístění tipovat nechci. Mojí prioritou je soutěž zachovat pro budoucí generace. Místo medailí a nějakého velkého umístění bych si přál, aby se mi co největší počet kluků připojil k A-týmu“.